Geri darbai pražysta gėlėmis (0)

Didžiažiedė juodgalvė | wikipedia.org nuotr.

Didžiažiedė juodgalvė | wikipedia.org nuotr.

Prieš metus vertingosiose Palemono pievose Kauno marių regioninio parko direkcija surengė šienavimo talką. Na o šįmet užderėjo į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų didžiažiedžių juodgalvių (Prunella grandiflora) derlius.

Ši džiugi naujiena įkvepia nenuleisti rankų. Šienavimas ir krūmų išpjovimas suteikė galimybę vėl sužydėti retiems augalams Palemono pievose.

Iš Lietuvoje augančių juodgalvių rūšių, didžiažiedė įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Tai notrelinių šeimos augalas, žydintis birželio-rugsėjo mėn. levandų spalvos žiedais. Auga šlaituose, pamiškėse, miškuose, miškų aikštelėse, nušienautose pievose. Angliškai juodgalvės vadinamos „self heal“ (savaime gydančiomis), kadangi jau viduramžiais lapų žaliava naudota kraujavimui stabdyti. Augalas ne tik vaistinis, bet ir labai medingas, todėl naudingas bitėms ir kitiems vabzdžiams.

Už neįkainojamą pagalbą rūpinantis Lietuvos gamta Kauno marių regioninio parko direkcija dėkoja visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems talkose. Tik tokių pastangų dėka retus augalus dar galime pamatyti pievose, pažinti, stebėti, o ne skaityti apie juos knygose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė