Dėl VRK nutekintų rinkėjų duomenų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą (5)

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Spalio 14 d. susivienijimas Žali.LT kreipėsi į Vilniaus apygardos ir Generalinę prokuratūrą dėl galimo rinkėjų duomenų nutekinimo pirmojo Seimo rinkimų rato metu naudojantis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetaine „Rinkėjo puslapis“. Kreipimesi prokuratūros prašoma viešojo intereso gynimo pagrindu ištirti kokie duomenys buvo nutekinti ir kokia žala buvo padaryta.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad interneto svetainę „Rinkėjo puslapis“ prižiūrinčios bendrovės vadovas yra viešai pareiškęs, kad yra įmanoma identifikuoti kokius duomenis matė prie sistemos prisijungęs vartotojas.

„Pakankamai keista, kad iki šiol niekas neinicijavo tyrimo ar Lietuvos piliečių duomenys buvo nutekinti ar ne. Akivaizdu, kad šiais duomenimis disponuojant sukčiams būtų daug lengviau išvilioti pinigus iš patiklesnių gyventojų“, – teigia susivienijimo narys Martynas Norbutas.

Pasak jo žinant žmogaus vardą ir pavardę galima tiesiog internete surasti nemažos dalies žmonių telefonus. „Jiems paskambinus ir žinant net asmens kodą – būtų įmanoma ne vieną įtikinti, kad konkrečiam asmeniui skambina valstybinė tarnyba, bankas ar policija. Todėl ir norime sužinoti – ar yra kilusi reali grėsmė Lietuvos piliečiams“, – sako M. Norbutas.

Primename, kad spalio 9 d. vykusiame Seimo rinkimų pirmajame rate dėl  VRK svetainės „Rinkėjo puslapis“ nesklandumų šios svetainės administratoriumi galėjo tapti kone bet kuris jos lankytojas, o vėliau dar paaiškėjo, kad šioje svetainėje kaupiami asmeniniai rinkėjų duomenys galėjo būti perduoti ir trečiajai šaliai – vienai JAV kompanijai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė