Nauja mada Lietuvoje: gyvūnai darbo vietoje (0)

suo-augintinis-darbe_pigu-lt-nuotr

Šuo darbe | pigu.lt nuotr.

Jau įprastą tradiciją penktadienį darbe vilkėti džinsus keičia nauja tendencija – į darbo vietą atsivesti savo augintinį. Vakaruose augintiniu darbo vietoje nedaug ką nustebinsi. Štai JAV maždaug penktadalis įmonių, tarp kurių ir tokie milžinai kaip „Google“ ir „Amazon.com“ darbuotojams leidžia į darbą atsivesti augintinį. Nors Lietuvoje tokia mada dar tik žengia pirmuosius nedrąsius žingsnius, Pigu.lt duris augintiniams nusprendė atverti bent kartą per mėnesį.

Idėja keturkojus atsivesti į darbo vietą pirmą kartą buvo pristatyta Didžiojoje Britanijoje 1996 m. Socialinė iniciatyva „Atsivesk šunį į darbą“ tuomet buvo sutikta dviprasmiškai, o šiandien kartą per metus ją kartu su savo augintiniais mini ir kai kurių Lietuvos įmonių darbuotojai.

„Vieną dieną mūsų darbuotojas užsuko į biurą su savo augintiniu. Pamatėme, kiek teigiamų emocijų augintinis sukėlė kitiems darbuotojams. Apklausėme darbuotojus, ar jie nėra alergiški gyvūnams ir ar sutiktų vieną dieną per mėnesį į darbą atvykti lydimi augintinių. Idėja buvo sutikta su dideliu entuziazmu. Šią iniciatyvą matome kaip papildomą motyvaciją darbuotojams, nes mylimi gyvūnai leidžia atsipalaiduoti, sumažina stresą. Esu net girdėjusi atvejį, kai kandidatas iš dviejų įmonių dirbti pasirinko tą, kuri buvo tolerantiška augintiniams“, — pasakoja internetinės parduotuvės personalo vadovė Daiva Juonienė.

Su augintiniais į darbą internetinės parduotuvės darbuotojai keliauja vieną mėnesio penktadienį. Iniciatyvai dar tik įsibėgėjant, biure darbuotojams nuotaiką praskaidrino ne mažiau kaip 10 keturkojų draugų. Pasak personalo vadovės, visi keturkojai elgėsi draugiškai, dėmesio nepritrūko, tad išdaigų pavyko išvengti.

suo-darbo-vietoje_pigu-lt-nuotr

pigu.lt nuotr.

Įvairūs tyrimai rodo, jog, naminius gyvūnus į biurą įsileidžiančiose įmonėse auga darbuotojų motyvacija, darbingumas ir organizacinės aplinkos vieningumas. Virdžinijos (JAV) mokslininkai nustatė, kad atvira gyvūnams darbo aplinka skatina darbuotojų kūrybingumą ir mažina stresą. Teigiama, kad tai vienas iš būdų be didelių pastangų bei kaštų ne tik pagerinti darbo sąlygas ir aplinką, bet ir įmonės reputaciją.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė