Mažeikiuose vyko gyvosios istorijos pamoka „Laisvės gynėjų keliais“ (nuotraukos) (0)

Mazeikiai.lt nuotr.

Mazeikiai.lt nuotr.

Spalio 11 d., antradienį, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius, drauge su Švietimo skyriumi, Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių kuopa ir Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriumi surengė pažintinę ekskursiją „Laisvės gynėjų keliais“ mokiniams ir jų mokytojams. Rengėjams talkino Tirkšlių Juozo Vitkaus Kazimieraičio ir Užlieknės pagrindinių mokyklų istorijos mokytojai.

Nepabūgę spūstelėjusio šaltuko, ekskursijos dalyviai iš dvylikos rajono ugdymo įstaigų, aplankė visus pasirinkto maršruto objektus: Milių bunkerį ir šalia kelio Mažeikiai–Viekšniai pastatytą atminimo ženklą, Viekšnių naujosiose kapinėse esantį „Vyčio“ būrio partizanų kapą, atminimo ženklą Jonaičių miške žuvusiems partizanams, Bružuose – garbės šaulio Alfonso Degučio įrengtą bunkerį, Kirklių kaime, Jaugų sodyboje buvusios partizanų žeminės likučius, Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės karininko ir vieno iš pokario rezistencijos vadų, pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio gimtinę Ketūnų kaime ir skaudžią sediškių netektį menantį Baltąjį kryžių Rupiekių kaime.

Milių bunkerio teritorijoje, pėsčiomis nuo Krakių ateinančius mokytojus ir mokinius, pasitiko uniformuoti ir ginkluoti šauliai, tarp kurių buvo ir didelis būrys jaunųjų šauliukų. Apžiūrėję partizanų bunkerį, išgirdę jo istoriją, šaulių salvėmis ir tylos minute pagerbę čia žuvusiųjų atminimą, ekskursantai tęsė savo išvyką. A. Degučio sodyboje mokiniai ieškojo ne taip lengvai pastebimo bunkerio, klausėsi įdomių pasakojimų apie šių slėptuvių įrengimo gudrybes, partizanų gyvenimą jose. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su šaulių organizacijos veikla, gyvai pamatyti, kaip veikia patranka, išgirsti šaulių salves, apžiūrėti jų ginklus ir, žinoma, išgirsti aplankytų vietovių istoriją, menančią rezistencijos laikotarpio įvykius ir skaudžias netektis. Tylos minutėmis, salvėmis ir degančių žvakučių liepsnelėmis buvo pagerbti aplankytose vietose už Lietuvos laisvę savo gyvybes paaukoję partizanai.

Ekskursijos dalyviai – istorijos olimpiadų, konkursų laimėtojai, puikiai įvertintų kraštotyros darbų autoriai ir mokiniai, besidomintys savo krašto istorija. Organizatoriai tikisi, kad tokios gyvosios istorijos pamokos taps gražia mokslo metų pradžios tradicija, skatinančia mokinius labiau pažinti ir branginti savo kraštą. Mokytojai tokiomis ekskursijomis-pamokomis galės paskatinti geriausių rezultatų istorijos bei kraštotyros srityse pasiekusius mokinius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė