Kultūros ministerija apdovanojo Antano Mončio namų–muziejaus direktorę (0)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota Antano Mončio namų–muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė įvertinant reikšmingus nuopelnus Lietuvos muziejininkystei, kultūrai ir menui. Ministerijos apdovanojimą penktadienį, spalio 14 d., Palangoje įteikė kultūros viceministras Romas Jarockis.

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas L. B. Turauskaitei skirtas už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, meno ir kultūros puoselėjimą ir sklaidą, aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą bei asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Loreta Birutė Turauskaitė 1991 m. baigė bibliotekininkystės ir bibliografijos studijas Vilniaus universitete. Nuo 1993 m. yra Antano Mončio paramos fondo dalininkė, administratorė, o nuo 1998 m. – VšĮ „Antano Mončio namai–muziejus“ direktorė.

Antano Mončio namai–muziejus lankytojams duris atvėrė 1999 m. ir tik iniciatyvios ir daug energijos bei pastangų šio iškilaus Lietuvos skulptoriaus kūrybinio paveldo išsaugojimui, sklaidai bei tyrinėjimams skiriančios muziejaus įkūrimo iniciatorės bei direktorės pastangų dėka iki šiol yra viena svarbiausių kultūros institucijų Palangos mieste, aktyviai įsitraukiančių į vietos kultūrinį gyvenimą bei savo veikla žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

L. B. Turauskaitės iniciatyva 2015 m. buvo parengta ir išleista dokumentinė knyga „Per toli gyvenu. Antano Mončio susirašinėjimai“, kurioje sudėti dokumentai iš muziejuje sukaupto archyvo, leidžiantys geriau pažinti iškilų Lietuvos skulptorių, atsiskleidusį bei kūrusį Paryžiuje ir kurio vardas prieš kelis dešimtmečius garsėjo labiau užsienyje, nei Lietuvoje.

Muziejaus direktorės pastangų ir aktyvios veiklos dėka Antano Mončio namuose – muziejuje kasmet yra organizuojamas meno ir kultūros festivalis „A. Mončio dienos“ (nuo 2002 m.), skulptoriaus kūrybinis palikimas tarptautinių parodų metu pristatomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Danija, Suomija, Vokietija), muziejuje nuolat vyksta tarptautinės konferencijos, plenerai, paskaitos, diskusijos bei susitikimai su Lietuvos ir užsienio menininkais.

L. B. Turauskaitei vadovaujant muziejui ne tik atsinaujino ir išsiplėtė Antano Mončio namų–muziejaus ekspozicijos, labai suaktyvėjo kita muziejaus kultūrinė bei leidybinė veikla, bet neatsiejama muziejaus veiklos dalimi tapo ir edukacinės programos, skirtos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems muziejaus ir pajūrio krašto lankytojams.

L.B.Turauskaitė aktyviai dalyvauja tiek Palangos miesto, tiek Lietuvos kultūriniame gyvenime. 2003 m. už nuopelnus prisidedant prie Palangos garsinimo, miesto ekonomikos kėlimo, etnokultūros puoselėjimo bei miesto infrastruktūros plėtros L.B.Turauskaitė buvo apdovanota Palangos miesto 750 metų jubiliejaus medaliu, 2010 m. Meno rinkos agentūros padėkos raštu už indėlį į aukcionų kultūros sklaidą Lietuvoje, o 2015 m. Palangos miesto savivaldybė padėkos raštu įvertino muziejaus ir jo vadovės svarų indėlį siekiant Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos įvertinimo – Europos Garbės vėliavos bei aktyvią veiklą plečiant Palangos tarptautinius ryšius, Europos idėjų propagavimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė