Renginys „Nepatogus kinas“ neleis nusigręžti nuo nepatogių temų (video) (5)

Šventės rengėjų nuotr.

Šventės rengėjų nuotr.

Spalio 13 d., ketvirtadienį, dokumentinio kino gerbėjus į kino teatrus pakvietė dešimtasis „Nepatogaus kino“ renginys. Šiųmetinėje žmogaus teisių kino renginio programoje pristatoma ryškiausia praėjusių metų dokumentika, o šventę lydėsiančiuose renginiuose bus keliami nepatogūs klausimai. Visame pasaulyje kino kritikų ir žiūrovų pripažintais dokumentiniais filmais festivalis siekia akcentuoti tai, kas tolima ir neretai – nesuprantama, kartu oponuojant politikų ir žiniasklaidos kuriamiems stereotipams bei socialiniuose tinkluose skleidžiamai neapykantos kultūrai.

„Šių metų renginio komunikacijoje atsisakėme šūkių ar paaiškinimų, nusprendėme kalbėti vaizdu. Visas renginio įvaizdis šiemet kuriamas siekiant paskatinti žiūrovus įsijausti į kitų žmonių likimus. Juk niekada nežinome, ar mes patys kada nors netapsime pabėgėliais, ar mums nereikės kitų palaikymo ir supratimo“. – teigia festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

Nors renginio metu bus pristatytos aštuonios skirtingos kino programos, beveik visas jas jungia politinės aktualijos. Renginio atidarymo metu bus rodomas šiemet Berlyno kino festivalyje Auksiniu Lokiu apdovanotas Gianfranco Rosi dokumentinis filmas „Liepsnojanti jūra“. Dabartinę Europos politinę situaciją įamžinęs filmas „Liepsnojanti jūra“ pasakoja apie Lampedūzos salos gydytojo Pietro Bartolo bei vietinio žvejo sūnaus Samuelio kasdienybę labiausiai į Pietus nutolusiame Europos taške, į kurį kiekvienais metais atplaukia tūkstančiai išsigelbėjimo nuo tėvynėje vykstančių karinių konfliktų ir bado ieškančių žmonių.  Spaudos konferencijoje Berlyno kino renginyje Gianfranco Rosi kalbėjo, kad pabėgėlių drama yra didžiausia tragedija, kurią stebime po Holokausto. Visoje renginio programoje bus rodomi filmai, kurie iš skirtingų perspektyvų vaizduoja, koks likimas ištinka savo namus priverstus palikti žmones. Bene jautriausiai ši problema veikia vaikus, režisieriaus Andres Koefoed filme „Pasaulyje, kaip namuose“ vaizduojama penkių vaikų, atkeliavusių į Daniją iš konfliktų draskomų tėvynių, istorija. Po šio filmo peržiūros bus diskutuojama apie pabėgėlių vaikų integraciją ir Lietuvos švietimo sistemos pasiruošimą priimti stiprius gyvenimo sukrėtimus išgyvenusius vaikus.

Socialines temas visame pasaulyje analizuojančius filmus pristatantis renginys „Nepatogus kinas“ šiais metais  visoje Lietuvoje tęsis iki lapkričio 8 dienos. Renginyje – daugiau nei penkiasdešimt tarptautiniais apdovanojimais įvertintų filmų, kuriuos lydės pokalbiai su režisieriais iš užsienio, kurių šių metų festivalyje – daugiau, kaip dvidešimt. Didžiausią Baltijos šalyse dokumentinio kino renginį papildys diskusijos po seansų, kino edukacijos seminaras bei daug kitų žmogaus teisių temai skirtų renginių. Renginio organizatoriai primena, kad tradiciškai bilieto kainą į visus kino seansus nuspręsti gali pats žiūrovas, o mėgstantys laisvalaikį organizuoti iš anksto, bilietus gali įsigyti Tiketos internetinėje bilietų pardavimo sistemoje. Dešimtasis „Nepatogus kinas“ vyks Vilniuje,  Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Anykščiuose,  Rokiškyje ir Tauragėje.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė