Nacionaliniame dainų renginyje „Laisvės kelias“ skambės Lietuvos partizanų ir kovotojų iš Ukrainos dainos (2)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Spalio 14 d. 13 val. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje (M. K. Čiurlionio g. 92) įvyks 8-asis nacionalinis partizanų dainų renginys „Laisvės kelias“. Renginyje pasirodys ne tik moksleiviai iš visos Lietuvos, bet ir dalyviai iš Punsko licėjaus, taip pat dainuos Lietuvoje besigydantys Ukrainos kovotojai ir Veronika Povilionienė.

Šis dainų renginys – tai vienas iš istorinės atminties projektų, kurie yra įgyvendinami Tarptautinės komisijos koordinuojamos „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ rėmuose.

Švente siekiama skatinti moksleivių domėjimąsi šalies istorija, ugdyti jaunimo patriotiškumą ir pilietiškumą, išsaugoti ir populiarinti partizaninio karo laikų kultūrinį paveldą, prisidėti prie to, kad partizanų dainos atrastų savo vietą mokyklinio jaunimo meno kolektyvų repertuaruose.

Šį jau tradiciniu tapusį festivalį organizuoja Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos ugdymo centras padedant Druskininkų tremties ir rezistencijos muziejui.

„Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programą“ Tarptautinė komisija įgyvendina nuo 2003 metų. Jos iniciatyva Lietuvoje įkurta 117 Tolerancijos ugdymo centrų, kurie kompleksiškai įgyvendina šią programą. Prie atskirų Komisijos edukacinių ir minėjimo iniciatyvų kasmet prisijungia per 1000 mokyklų ir kitų organizacijų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė