Nacionalinėje bibliotekoje atverta spalvinga Vaikų erdvė (0)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (LNB) spalio 13 dieną oficialiai duris atveria Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykla ir vaikų erdvė, įrengta kartu su Švedijos institutu ir Švedijos ambasada Lietuvoje įgyvendinant bendrą projektą „Erdvės vaikams“. Vaikų erdvės pristatyme dalyvavo kultūros viceministras dr. Romas Jarockis, Kultūros ministerijos, Švedijos ambasados atstovai.

„Labai džiugu, kad su švedų kolegomis pavyko suderinti, jog ši erdvė būtų įkurta Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kuri po ilgai trukusios renovacijos atvėrė savo duris su naujomis veiklomis, moderniomis erdvėmis, daug dėmesio skirdama įvairių amžių ir poreikių žmonių poreikiams. Esu įsitikinęs, kad ši iniciatyva veiksmingai ugdys mažųjų ir jaunųjų bibliotekos lankytojų skaitymo gebėjimus“, – sakė kultūros viceministras.

Projekto sumanytojai – Švedijos institutas ir Švedijos ambasada, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja LNB Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas. Kadangi Stokholme įkurtos vaikų bibliotekos „Vaikų erdvės“ modelis pasiteisino, Švedija siekia jį paskleisti po pasaulį, Lietuva – pirmoji Baltijos šalis, kurioje jis įgyvendinamas.

Tik ką duris atvėręs LNB Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas siekia, kad vaikai gautų geriausias įmanomas paslaugas, jaustųsi gerai, būtų sudominti ir įtraukti į kultūrinį gyvenimą. Pasak Nacionalinės bibliotekos vadovų, „Vaikų erdvės“ įkūrimas natūraliai įsiliejo į departamento erdves ir netrukus čia vyks įvairūs žaidimai, užsiėmimai, o pavieniai mažieji skaitytojai galės jaukiai ant kilimų ar specialiuose nameliuose mėgautis knygomis ir žaidimais.

Vaikų erdvės atidarymo proga kartu su  partneriais rengiamas tarptautinis seminaras „Vaiko lūkesčių biblioteka“ ir kūrybinės dirbtuvės su Švedijos meno pedagoge Ana Marija Vilner (Anna Maria Willner). Į seminarą pakviesti nacionalinių vaikų bibliotekų specialistai iš Latvijos, Sankt Peterburgo (Rusija), Lenkijos, Moldovos, Baltarusijos, Ukrainos.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė