Europos turizmo forume Bratislavoje aptarti turizmui kylantys iššūkiai (0)

keliones-pasaulis_ukmin-lt-nuotr

ukmin.lt nuotr.

Spalio 10–11 d. Bratislavoje vyko 15-asis Europos turizmo forumas, kuriame šalys narės aptarė iššūkius Europos turizmui: saugios ir palankios verslo aplinkos, kuri padidintų Europos Sąjungos (ES) turizmo sektoriaus konkurencingumą, sukūrimą, skaitmeninę transformaciją ir bendro naudojimo ekonomiką ES turizmo sektoriuje.

Per šį forumą ūkio viceministrė Rasa Noreikienė plenarinėje sesijoje skaitė pranešimą ir diskutavo, kokių veiksmų reikia imtis Europoje, kad ji ir toliau Europa išliktų pirmaujančia turizmo kryptimi pasaulyje. Šio forumo metu Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas taip pat pristatė per Lietuvą einančius tarptautinius ir nacionalinius turizmo maršrutus, aptarė bendradarbiavimo turizmo srityje galimybės.

„Europos Sąjungos turizmo sektorius susiduria su iššūkiais, kurie yra aktualūs ir Lietuvai. Vienas didžiausių iššūkių – saugios kelionės. Saugumas visada buvo svarbi sąlyga turizmo pramonės konkurencingumui, nes tik esant stabiliam politiniam režimui, teroristinių grėsmių nebuvimui ir tinkamai asmens duomenų apsaugai atvykstančių turistų skaičius galėtų augti. Saugi aplinka prisideda prie visų ES valstybių, tarp jų ir Lietuvos, turizmo sektoriaus plėtros“, – teigia ūkio viceministrė R. Noreikienė.

Kalbėdama apie kitus ES turizmo sektoriui kylančius iššūkius, ūkio viceministrė teigia, kad aukščiausios kokybės ir inovatyvūs turizmo rinkodaros sprendimai ir produktai turėtų teigiamą poveikį turizmo verslui, atvykstančių turistų skaičiui ir kelionių trukmei. Šie sprendimai taip pat didina turizmo srityje veikiančių verslo atstovų ir įmonių pelną. Todėl, siekdamas išlikti konkurencingas, ES turizmo sektorius turi remtis novatoriškais sprendimais ir teikti itin kokybiškus produktus ir paslaugas.

Ūkio viceministrė 15-ajame Europos turizmo forume taip pat kalbėjo apie skaitmeninimo ir modernių informacinių technologijų reikšmę ES turizmo plėtrai. R. Noreikienės teigimu, nauji informacinių technologijų verslo modeliai suteikia puikias galimybes plėstis turizmo ir viešbučių verslui. Šie modeliai kuria naujas prekybos erdves, pritraukia papildomų turistų, atskleidžia naujas kelionių patirtis. ES šalių vyriausybės ir nacionalinės turizmo rinkodaros organizacijos turėtų dažniau taikyti šiuos naujoviškus modelius ir nustatyti tokių sričių kaip vartotojų ir duomenų apsauga, mokesčių ir civilinės atsakomybės draudimas ir reguliavimas, efektyvų teisinį reglamentavimą.

„ES valstybės turėtų dirbti drauge, kad išspręstų turizmo sektoriui kylančius iššūkius, skatintų turistų mobilumą ir plėtotų turizmo prieinamumą. Turizmas turėtų būti prieinamas tiek neįgaliesiems, tiek senjorams, tiek moksleiviams ir studentams, tiek jaunoms šeimoms su mažais vaikais. ES valstybių bendradarbiavimas, siekiant pritraukti daugiau turistų į Europą, – vienas iš svarbiausių aspektų, lemiantis, kad Europa išlieka labiausiai turistų lankomu žemynu“, – sako R. Noreikienė.

Bratislavoje taip pat buvo pristatomi per Lietuvą einantys turizmo maršrutai. Ūkio viceministrės teigimu, Europos šalys susiduria su sezoniškumo problema, todėl labai svarbu plėtoti ir inicijuoti naujus teminius tarptautinius turizmo maršrutus, kurie suteiktų galimybę kurti naujas darbo vietas, skatinti viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą ir pristatyti Lietuvą potencialiems turistams. Lietuva plėtoja tarptautinį Gintaro kelio maršrutą. Jono Pauliaus II piligrimų kelias Lietuvoje apima visas sakraliais vietas, kuriais aplankė šis popiežius. Be to, turistams galėtų būti įdomus ir žydų kultūros maršrutas, nes žydų paveldas yra neatskiriama Europos kultūros ir istorijos dalis.

Pasak R. Noreikienės, 2018 metai bus ypač svarbūs ES turizmo sektoriui, nes šie metai paskelbti ES ir Kinijos turizmo ir . Bendradarbiaudamos su Kinija, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo ir Jungtinių Tautų kultūros paveldo UNESCO organizacijomis, ES valstybės turės galimybę pritraukti daugiau turistų iš Kinijos bei architektūriniu, kultūriniu ir religiniu paveldu besidominčių žmonių.

„Kinija – pirmenybinė Lietuvos turizmo rinka. Siekdama pritraukti daugiau turistų iš Kinijos, Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis – Latvija ir Estija – vykdo efektyvią turizmo rinkodarą pagal koncepciją „Vienos atostogos – trijose valstybėse“. Nuo 2017 metų visos trys Baltijos valstybės planuoja turėti už turizmą atsakingą atstovą Kinijoje“, – sako ūkio viceministrė R. Noreikienė.

Bratislavoje vykusiame Europos turizmo forume taip pat dalyvavo Europos Komisijos narė, atsakinga už vidaus rinką, pramonę, verslumą ir mažąsias ir vidutines įmones Elžbieta Bienkowska, ES valstybių ministerijų, atsakingų už turizmą, Europos Parlamento, Turizmo asociacijų, ES valstybių mokslo įstaigų atstovai.

Europos turizmo forumas yra kasmetinis nuo 2002 metų vykstantis renginys, kuriuo siekiama prisidėti prie Europos turizmo politikos plėtojimo, skatinti dalijimąsi patirtimi tarp turizmo politikos formuotojų, įgyvendintojų ir socialinių bei ekonominių partnerių. Europos turizmo forumą organizuoja Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti valstybė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė