Plungės teatras „Saula“ dalyvavo tarptautiniame jaunimo teatrų projekte Taline (nuotraukos) (0)

Plungės teatras  „Saula“  dalyvavo tarptautiniame jaunimo teatrų projekte Taline | Plungės kultūros centro nuotr.

Plungės teatras  „Saula“  dalyvavo tarptautiniame jaunimo teatrų projekte Taline | Plungės kultūros centro nuotr.

Spalio 1-8 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunimo grupės nariai ir  vadovai Sigita ir Romas Matuliai, dalyvavo ES programos „Erazmus+“ finansuotame tarptautiniame jaunimo teatrų projekte „Laiminga šeima – pasaka ar tikrovė“ Taline (Estija). Specialiai šiam projektui teatras „Saula“ sukūrė naują spektaklį pagal Lietuvių liaudies pasakas ir padavimus „Motinos širdis“. Spektaklis buvo parodytas baigiamuosiuose projekto renginiuose Talino Senamiesčio teatre.

Teatro „Saula“ spektaklis buvo sutiktas ypač šiltai, jam Estijos žiūrovai negailėjo nei audringų plojimų, nei pasigėrėjimo šūksnių. Žiūrovė Ana Fatachova (Anna Fattaxova) po spektaklio socialiniame tinkle  Facebook savo profilyje rašė „Jaunimas – aktoriai iš Lietuvos, tiesiog šaunuoliai. Taip ryškiai ir nuoširdžiai suvaidino švelnumą, meilę, džiaugsmą ir pasididžiavimą už kūdikį…ir visa tai be žodžių tik per  liaudies muziką, šokį. Kalbėjo tik akys, kūnai, judesiai. Labai stipru, iki ašarų. Gerai, kad po spektaklio iki kito pasirodymo nebuvo įjungta šviesa“

Aštuonias dienas teatro „Saula“ jaunimo grupės aktoriai kartu su jaunimo teatrais iš Azerbaidžano, Rusijos ir  Estijos kartu mokėsi įvairių teatro metodikų, kūrė spektaklius, rengė savo šalių kultūros vakarus, savo teatrų veiklos pristatymus, diskutavo, rengė bendrus kūrybos klubus, mokėsi įvairių tautų šokių ir dainų, susipažino su ES programos „Erazmus+“ projektų rengimo metodika. Į projektą susirinkę keturių šalių jaunimo teatrų aktoriai analizavo savo šalių pasakas, tradicijas ieškodami sąsajų su dabartinėmis tradicijomis šeimose. Visos grupės į projektą atvežė spektaklius, kurie buvo pastatyti remiantis jų šalių pasakų motyvais ir atskleidžiančius šeimos ir tarpusavio bendravimo vertybes. Paskutinę projekto dieną visi dalyviai parodė baigiamąjį spektaklį, kurį žiūrovai priėmė su didžiuliu susižavėjimu ir audringais plojimais.

Teatro „Saula“ aktoriai vedė visiems projekto dalyviams teatrinius užsiėmimus, pristatė savo teatro papročius, bei kūrybą. „Saulos“ vadovai Sigita ir Romas Matuliai visus projekto dalyvius mokė vaidybos, režisūros ir scenos kalbos. Lietuvos kolektyvo vadovams buvo patikėta ir didžiulė garbė, bei atsakomybė režisuoti viso projekto baigiamąjį pasirodymą. Puiki tarptautinė patirtis, naujos pažintys, patobulintos žinios ir gebėjimai ir daug kitų vertingų potyrių lydėjo Plungės kultūros centro teatro „Saula“ jaunimo grupės aktorius ir vadovus šiame projekte.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė