Baltijos gintaro meno centras kviečia į V. Vaitkevičiaus paskaitą „Baltų šventviečių atodangos“ (0)

v-vaitkeviciaus-paskaita-apie-sventvietes_plakatas

Rengėjų nuotr.

Spalio 19 d. (trečiadienį), 17 val. Baltijos gintaro meno centre vyks paskaita „Baltų šventviečių atodangos“. Joje archeologas Vykintas Vaitkevičius, tyrinėjantis senąsias Lietuvos šventvietes, pasidalins sukaupta patirtimi, praskleis baltų šventviečių paslapties skraistę.

Baltijos gintaro meno centras rengia ir kviečia į šią nemokamą paskaitą bei paskaitas kitomis temomis tam, kad visuomenė galėtų plėsti savo žinių akiratį įvairiose kultūrinėse srityse.

Ši mokslininko V. Vaitkevičiaus paskaita gali sudominti tuo, jog Lietuvos šventviečių istorija yra ilga ir turininga, o tyrinėtojas gyvai papasakos apie daugelį aplankytų Lietuvos senųjų šventviečių ir savo atradimus juos tyrinėjant.

Įvairios, gausios senosios šventvietės Lietuvoje sudaro vertingą baltų ir lietuvių kultūros vertybių dalį. Tai ryškus, dažnai vyraujantis kultūrinio kraštovaizdžio elementas.

Baltų šventvietėse buvo kūrenama šventoji ugnis, aukojamos aukos, taip pat ir gintaras. Tikėta, jog gintaro galia galima apsisaugoti, įgyti dievų malonę ir išpildyti lūkesčius.

Vykintas Vaitkevičius yra Lietuvos archeologas, Klaipėdos universiteto, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto, vyresnysis mokslo darbuotojas, humanitarinių mokslų daktaras, nuo 2012 m. Lietuvos archeologijos draugijos pirmininkas. Nuo 1991 m. dalyvavo archeologinių tiriamųjų ekspedicijų darbe. Pagrindinės mokslinių interesų sritys: baltų religija ir mitologija, senosios šventvietės, laidosena, pokario rezistencija ir partizanų veikla.

2011 m. apdovanotas Jono Basanavičiaus premija už kompleksinius Lietuvos etninių žemių tyrinėjimus (2007 m. ekspediciją „Neris ir jos krantai. Konstantino Tiškevičiaus keliais po 150 metų“, 2010–2011 m. vykdytas ekspedicijas Gervėčių krašte), archeologinius tyrinėjimus (2006–2011 m. archeologinius Bajorų kapinyno kasinėjimus, Turlojiškių pilkapių tyrimus, kunigaikščio Algirdo palaikų sudeginimo vietos paieškas), istorinio paveldo paminklų paieškas, jų populiarinimą ir kovą už jų išsaugojimą, taip pat lituanistinių šaltinių skaitmeninimą (informacinės sistemos „Aruodai“ sukūrimą) bei mokslinių tyrimų viešąją sklaidą.

Svarbiausios knygos, kurias yra parašęs Dr. Vykintas Vaitkevičius,
BRIAI vyriausiasis mokslo darbuotojas; Istorijos ir archeologijos katedros profesorius:

1.  Vaitkevičius V. Senosios Lietuvos šventvietės. Žemaitija. Vilnius: Djemedis, 1998, 741 p.
2 Vaitkevičius V. Alkai: baltų šventviečių studija. Vilnius: Diemedis, 2003, 320 p.
3  Vaitkevičius V. Senosios Lietuvos šventvietės. Aukštaitija. Vilnius, 2006, 783 p.
4  Studies into the Balts‘ Sacred Places. Oxford: J & E. Hedges Ltd, 2004, 124 p. (British Archaelogical Reports. International Series vol. 1228)
5 Vykintas Vaitkevičius. Neris: 2007 metų ekspedicija. Pirma knyga. – Vilnius: Mintis, 2010, 334 p.

Daugiau apie dr. V.Vaikevičiaus mokslinius tyrinėjimo darbus rasite čia.

Paskaita nemokama, tačiau rekomenduojame registruotis: p.: bgmc@ambergallery.lt Tel.:+370 5 2120499

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Mes baltai, Religija, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė