Rusija į Karaliaučių perkelia branduolinį užtaisą galinčias gabenti raketas (1)

„Iskander - M“ | wikipedia.org nuotr.

„Iskander – M“ | wikipedia.org nuotr.

Spalio 8 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patvirtino Lietuvos ir užsienio žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad Rusija Karaliaučiaus krašte dislokuoja branduolinį užtaisą galinčias nešti raketas „Iskander“, – skelbia naujienų agentūra BNS. Pasak ministro L. Linkevičiaus taip Rusija bando didinti spaudimą Vakarams, tikėdamasi nuolaidų derybose dėl padėties Sirijoje ir Ukrainoje.

L. Linkevičius sakė, kad visoje Rusijoje šiuo metu vyksta karinės pratybos. Pagal pratybų scenarijų  Karaliaučiuje numatyta „Iskander“ raketinių kompleksų dislokacija ir galimas panaudojimas.

Modernizuotų raketinių kompleksų „Iskander-M“ balistinių raketų sistema yra skirta sunaikinti strateginius objektus nutolusius iki 700 kilometrų, tai reiškia, kad iš Karaliaučiaus jos galėtų pasiekti ne tik Baltijos šalis ir Lenkiją, bet ir Vokietijos sostinę Berlyną.

Estijos naujienų portalas err.eu paskelbė, kad „Iskander“ raketas Rusija plukdo į Karaliaučių Baltijos jūra plaukiančiu laivu „Ambal.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija penktadienį agentūrai BNS atsisakė suteikti platesnius paaiškinimus dėl Estijos žiniasklaidoje pasirodžiusių pranešimų.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė