Per 40 dienų pėsčiomis aplink Lietuvą – už sunkiai sergančius vaikus (0)

saulius-bagdonas-sirdies-zygis_facebook-com1

Saulius Bagdonas | facebook.com nuotr.

Spalio 8 d. 1000 km „Širdies žygis“, skirtas surinkti aukoms, už kurias bus nupirkta medicininė įranga vėžiu sergantiems vaikams, jau persirito į antrą pusę. Pėsčiomis per Lietuvą einantis 35 metų tauragiškis Saulius Bagdonas jau įveikė 841 km., liko apie 400.

Tauragiškis Saulius Bagdonas nusprendęs aktyviai padėti sergantiems vaikams, sumanė pėsčiomis apeiti Lietuvą. Savo žygį pavadino „Širdies žygiu“. Saulius daugiau nei 1000 kilometrų ketina įveikti maždaug per 40 dienų. Keliaudamas tauragiškis aplanko aktyvias bendruomenes ir kviečia žmones aukoti. Surinktos lėšos bus skirtos specialioms lovoms pirkti mažiesiems ligoniukams. Žygeivis jau įveikė beveik pusę užsibrėžto atstumo. Spalio 5 d. jau buvo paaukota apie 12250 eurų.

Lėšos renkamos Kauno klinikų Vaikų onkologijos skyriui funkcinėms lovytėms įsigyti. S.Bagdonas pasakoja, kad tame skyriuje yra tik 3 tokios lovos, visos kitos senos ir nepritaikytos mažiems ligoniukams. Vaikai guli apramstyti rankšluosčiais, mamoms nelengva juos kilnoti.

„Žinau šitą skausmą, kas yra chemoterapija. Noriu padėti be jokių išskaičiavimų“, – sako aktyvus tauragiškis apie savo kelionę pasakojantis feisbuko puslapyje.

saulius-bagdonas-sirdies-zygis_facebook-com2

Saulius Bagdonas Širdies žygyje| facebook.com nuotr.

Pasak S.Bagdono, kelionės metu netrūksta ašarų, jautrių ir graudžių akimirkų. Jis susitinka ir su vėžiu sergančiais, ir pasveikusiais žmonėmis, kurie noriai jungiasi prie akcijos, pasakoja savo asmenines istorijas.

„Susiradau daug draugų, su kuriais ryšys nenutrūks“, – dalinasi įspūdžiais tauragiškis. Žygio metu S.Bagdonas kiekviename aplankytame mieste, miestelyje užsuka į savivaldybes, mokyklas, seniūnijas, bibliotekas. Aktyvūs ir palaikantys žmonės dalį kelio nužygiuoja kartu su Sauliumi. Kiekviename mieste surengiamos įvairiausios akcijos, kurių metu kalbama apie onkologinius susirgimus, jų metu renkamos aukos.

saulius-bagdonas-sirdies-zygis_facebook-com4

Saulius Bagdonas susitinka su bendruomenėmis | facebook.com nuotr.

Kauno klinikų vaikų skyriuje vienos lovos kaina – 4-5 tūkst. eurų. Akcijos sumanytojai turime viltį, kad pasibaigus šiam iššūkiui, spalio 21 d., galės pranešti, jog visų aukų dėka, atsirado galimybė padovanoti keletą šių funkcinių, taip reikalingų lovų vaikų skyriui.

Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga per 100 vaikų, gydymas trunka nuo pusės iki 3 metų.

saulius-bagdonas-sirdies-zygis_facebook-com3

Saulius Bagdonas Širdies žygyje| facebook.com nuotr.

Prisidėti gali kiekvienas

Prisidėti prie „Širdies žygio“ gali kiekvienas – žygiuodamas kartu arba aukodamas.

Žygiuoti galima prisijungiant bet kuriame mieste, asmeniškai pasirinktą atstumą ir pasirūpinnant savimi žygio metu.

Aukoti prašoma trumpuoju numeriu 1418 (3 eurai) arba į „Mamų unijos“ sąskaitą LT 51 7400 0322 6692 3810 (paskirtyje įrašykite „Širdies žygis“).

Žygis baigsis spalio 22-ąją Vilniuje, Santariškių klinikose. S. Bagdonas vylėsi, kad tada bus galima pranešti, jog surinktų lėšų užteks bent kelioms funkcinėms lovoms įsigyti.

Apie Sauliaus Bagdono surinktas aukas ir kasdieninius nuotykius „Širdies žygyje“ galima sužinoti čia.

sirdies-zygis_facebook-com

facebook.com nuotr.

 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė