Kultūros ministerijos apdovanojimas įteiktas violončelininkui S. Lipčiui (1)

Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos nuotr.

Spalio 6 dieną Nacionalinėje filharmonijoje įvykusio koncerto metu Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas violončelininkui Sauliui Lipčiui. Aukščiausiu ministerijos apdovanojimu muzikas pagerbtas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Saulius Lipčius yra vienas iškiliausių šalies violončelininkų, grojantis kaip solistas, kaip Čiurlionio kvarteto narys, ir yra ilgametis šio garbingo Lietuvos ansamblio meno vadovas. Čiurlionio kvartetas rengia dinamiškas, įvairių žanrų programas, koncertai pasižymi nuostabia kūrybine atmosfera, idealiai tolygiu visų instrumentų skambesiu, ekspresyviai skoningu stiliumi, garso spalvų prabanga bei aukštu visų kvarteto narių profesionalumu. Čiurlionio kvartetas garsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas.

Saulius Lipčius 1971 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) violončelininko specialybę prof. D. Svirskio klasėje  ir Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) N. Rimskio-Korsakovo valstybinėje konservatorijoje aspirantūrą, stažavo Budapešte pas pasaulyje žinomą prof. V. Tatrai. Dar studijuodami Lietuvoje, keturi talentingi muzikos atlikėjai, iš jų ir Saulius Lipčius, susibūrė į styginių kvartetą, kuris 1977 m. tapo Lietuvos filharmonijos meno kolektyvu ir kuriam tais pačiais metais buvo suteiktas Čiurlionio kvarteto vardas. Netrukus buvo parengti pirmieji įrašai plokštelėse, sėkmingi koncertai Lietuvoje ir užsienyje, 1990 m. Čiurlionio kvartetui skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

2004 m. S. Lipčius apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė