Kultūros ministerijos garbės ženklu apdovanotas fotomenininkas S. Žvirgždas (0)

Stanislovas Žvirgždas | LRKM nuotr.

Stanislovas Žvirgždas | LRKM nuotr.

Kultūros ministerijos Aukso garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ ketvirtadienį, spalio 6d.,  įteiktas žymiam fotomenininkui Stanislovui Žvirgždui. Aukščiausią ministerijos apdovanojimą fotomenininkui įteikė kultūros viceministrė Patricija Poderytė jubiliejinės fotografijų parodos atidarymo Lietuvos nacionaliniame muziejuje metu. Stanislovas Žvirgždas įvertintas už ypač reikšmingus nuopelnus Lietuvos kultūrai, iniciatyvas, inspiruojančias analitinį ir kritinį požiūrį į fotografijos meną, paramą jauniesiems fotomenininkams, aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą, asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Šįmet švenčiantis 75-mečio jubiliejų Stanislovas Žvirgždas yra viena iš svarbiausių asmenybių, formavusių Lietuvos fotografijos istoriją. Stanislovas Žvirgždas yra ne tik puikiai žinomas ir pripažintas fotomenininkas, jis taip pat yra garsus Lietuvos fotografijos istorikas, teoretikas ir kritikas, knygų apie fotografiją sudarytojas ir vertėjas, laukiamas lektorius, aktyvus fotografijos renginių organizatorius. Todėl paskutiniai Lietuvos fotografijos istorijos dešimtmečiai yra ryškiai pažymėti šios asmenybės veikla ir įtaka. Stanislovo Žvirgždo erudicija, tolerancija, atsidavimas fotografijos pasauliui daugeliui padėjo suvokti fotografijos svarbą plačiame kultūriniame kontekste, skatino skirtingų fotomenininkų kartų bendradarbiavimą, ugdė šios Lietuvai labai svarbios fotografijos meno rūšies pasekėjus.

Stanislovas Žvirgždas yra aktyvus visuomenės veikėjas, daugelio komisijų ir darbo grupių narys, Lietuvos kultūros tarybos narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaryta Stanislovo Žvirgždo jubiliejinė fotografijų paroda „2010–2016 metų fotografijos“. Paroda veiks iki lapkričio 13 d.

Stanislovas Žvirgždas 1960-1961 m. studijavo Vilniaus universitete istoriją. 1961–1965 m. politinis kalinys. 1972 m. baigė Neakivaizdinį menų liaudies universitetą Maskvoje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys (nuo 1972), garbės narys (nuo 2001). 1992–1996 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas. Surengė 112 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pelnė daugiau kaip 220 apdovanojimų. Svarbiausi iš jų: Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija (1991, 2008), Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija (1997), LR Vyriausybės kultūros ir meno premija (1999), LR kultūros ministerijos premija (2000, 2003, 2011), Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius (2002), Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija (2004), Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40-mečio aukso medalis (2009), Aukso medalis Už nuopelnus Vilniaus kultūrai (2010), Balio Buračo fotografijos meno premija (2010), Skirmanto Valiulio premija (2012).

2016 m. fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas savo kūrybinį palikimą – daugiau nei 11 tūkstančių negatyvų ir 500 autorinių fotografijų atspaudų  dovanojo Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė