Ar įvyks 2-oji Rožių revoliucija Gruzijoje? (video) (0)

youtube.com stopkadras

youtube.com stopkadras

Spalio 5 d. Gruzijos sostinėje Tbilisyje prieš savaitgalį vyksiančius parlamento rinkimus įvyko daugiatūkstantinis mitingas. Apie 25 tūkstančius opozicinės partijos „Jungtinio nacionalinio judėjimo“ (JNJ) šalininkų, kuriai vadovauja buvęs prezidentas Michailas Saakašvilis, buvo susirinkę sostinės Rožių aikštėje.

Generalinis JNJ sekretorius Davidas Bakradze iš mitingo tribūnos sakė, kad šiandien niekas neabejoja, kad JNJ nugalės būsimuosiuose parlamento rinkimuose:

„Spalio 8 d. visa gruzinų tauta pasakys „ne“ melagių valdžiai. Tik trys dienos mus skiria nuo pergalės. Tuo pačiu mes pareiškiame, kad atėję į valdžią mes nieko nežadame suimti,
kaip tai darė dabartinė valdžia“, – sakė D. Bakradze.

Mitinge pasisakė ir vienas iš mitingo išvakarėse įvykdytame išpuolyje prieš vieną JNJ lyderį Givį Targamadze nukentėjusiųjų. Antradienį įvykdyto sprogimo metu G. Targamadze buvęs automobilyje nenukentėjo. Bet buvo smarkiai sužeistas šalimais stovėjusio maršrutinio autobuso vairuotojas ir lengvai nukentėjo dar trys netoliese buvę asmenys.

Per didelį TV ekraną įrengtą aikštėje į mitingo dalyvius tiesiogiai per vaizdo skambutį internetu iš Ukrainos kreipėsi M. Saakašvilis. Jis pažadėjo laimėti šiuos parlamento rinkimus ir sugrįžęs į Gruziją sudaryti naują vyriausybę.

M. Saakašvilis šiuo metu gyvena Ukrainoje ir yra Odesos regiono gubernatorius. Dėl valdžios šalyje kovojanti JNJ opozicijoje yra nuo 2012 metų, kuomet pralaimėjo rinkimus į parlamentą milijardieriaus Bidzino Ivanišvilio įkurtai partijai „Gruzijos svajonė“.

Šiai dienai Gruzijos teisėsauga yra įtraukusi M. Saakašvilį į ieškomų asmenų sąrašą. Jam yra pareikšti kaltinimai keliose baudžiamosiose bylose ir gresia kalėjimas.

Mitingas praėjo sklandžiai ir pasibaigė taikia eisena – iš Rožių aikštės per Rostavelio prospektą prie Gruzijos parlamento (Sakartvelos parlamenti). Po eisenos M. Saakašvilis savo socialinio tinklo Tviter (Twitter) paskyroje paskelbęs mitingo nuotraukas parašė: „Tai rožių revoliucija 2. Pergalė neišvengiama“.

Kaip žinia eksprezidentas M. Saakašvilis buvo vienas iš 2003 m. nesmurtinio valdžios pakeitimo Gruzijoje, vadinamo „Rožių revoliucija“, vykdytojų. Tuomet po 2003 m. lapkričio 21-23 dienomis vykusių daugiatūkstantinių gatvės protestų, kurių pagrindine priežastimi laikomas 2003 m. lapkričio 2 d. Gruzijos Parlamento rinkimų falsifikavimas Gruzijos Prezidento Eduardo Ševardnadzės šalininkų naudai valdžia perėjo opozicijai, kurios lyderiu ir buvo proamerikietiškų politinių pažiūrų M. Saakašvilis.

Spalio 8 d. Gruzijoje vyksiančiuose parlamento rinkimuose pagrindiniais varžovais dėl valdžios yra  laikomos valdančioji „Gruzijos svajonės“ partija ir opozicinė buvusio prezidento M. Saakašvilio „Vieningojo nacionalinio judėjimo“ partija. Priešrinkiminės sociologinės apklausos rodo, kad abi partijos šiuo metu turi daugmaž vienodą rinkėjų palaikymą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė