Šiandien sukanka 25 metai kai buvo atkurti Latvijos – Lietuvos diplomatiniai santykiai (0)

lietuva_latvija_k_vanagas

K. Vanagas nuotr.

Spalio 5 d. sukanka 25 metai kai buvo atkurti Latvijos – Lietuvos diplomatiniai santykiai. Santykių atkūrimo išvakarėse 1991 metų rugsėjo 18 d. Latvijos Respublikos ministerija laiške Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijai patvirtino „pageidavimą plėtoti ir gilinti jau susikūrusius bendradarbiavimo ir draugiškus santykius tarp mūsų šalių“.

Latvijos ambasadorius Lietuvoje Einars Semanis pabrėžia, kad „šiandien Latviją ir Lietuvą vienija glaudūs draugystės ir strateginės partnerystės santykiai. Politinis dialogas turiningas ir aktyvus. Lietuva yra svarbiausia Latvijos prekybos partnerė. Vyksta puikus bendradarbiavimas kultūros srityje, taip pat puoselėjant ir saugant baltų tautų paveldą. Mus vienija tarpusavio pasitikėjimas, kurio šaknys slypi bendrame istorijos ir situacijos pasaulyje bei mūsų regione suvokime“. Ambasadorius taip pat akcentuoja, kad „šiandien abiejų šalių dėmesio centre yra bendradarbiavimas saugumo, transporto, energetikos srityse ir tarpusavio veiksmų koordinavimas svarbiomis užsienio politikos kryptimis“.

Pažymint Latvijos nepriklausomybės paskelbimo 1918 metų lapkričio 18 dieną ir diplomatinių santykių atkūrimo 25 metines, š.m. lapkričio 15 d. planuojamas priėmimas Vilniaus rotušėje.

1991 metų spalio 5 d. Vilniuje Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministras Janis Jurkanas ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas pasirašė bendrą deklaraciją dėl diplomatinių atstovų ambasadorių lygyje apsikeitimo tarp Latvijos ir Lietuvos.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė