Lietuva ir Prancūzija rems mokslininkų mobilumo projektus (0)

mokslo idejos_ukmin.lt

ukmin.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje programos „Žiliberas“ komiteto aštuntasis posėdis. Šalių delegacijos pasikeitė informacija apie naujausias mokslo ir technologijų politikos tendencijas ir atrinko bendrus tyrimų projektus, kurie bus finansuojami 2017-2018 metais. Lietuva ir Prancūzija numato finansuoti šešis mokslininkų mobilumo projektus.

Šalys taip pat svarsto galimybę esant lėšų finansuoti dar du projektus. Galutinis projektų nugalėtojų sąrašas abiejose šalyse bus paskelbtas lapkričio 15 d.

Prancūzijos delegacijai vadovavo naujasis Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius, Prancūzijos ambasados patarėjas kultūros ir bendradarbiavimo klausimais Žan-Mari Sani (Jean-Marie Sani), Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento direktorius Albertas Žalys.

Posėdžio metu taip pat įvertintas bendrų šešių  programos projektų įgyvendinimas 2015-2016 metais.

Vasario mėnesį Lietuvoje ir Prancūzijoje buvo paskelbtas konkursas teikti dvišalius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Juos vertino kiekvienos šalies ekspertai. Iš viso šiemet konkursui buvo pateikta 17 projektų.

Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimo programa „Žiliberas“, pavadinta Vilniaus universitete profesoriavusio prancūzų mokslininko Žano Emanuelio Žilibero (Jean Emanuel Gilibert) (1741-1814) garbei, įgyvendinama nuo 2003 metų. Programa remia bendrus Lietuvos ir Prancūzijos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus. Lėšos skiriamos mokslininkų mobilumui – kelionių ir gyvenimo išlaidoms padengti.

Nuo „Žilibero“ programos pasirašymo 2003 metais iki šiol finansuoti 75 bendri Lietuvos ir Prancūzijos mokslinių tyrimų dvimečiai projektai. Tam iš Lietuvos pusės jau skirta beveik 0,5 mln. eurų. Programą finansuoja Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerija.

Prancūzijos delegacija turėjo galimybę aplankyti Jungtinį gyvybės mokslų centrą ir Nacionalinį fizikinių technologijų mokslo centrą Vilniuje, Maisto mokslo ir technologijų Atviros prieigos centrą, Nacionalinį atviros prieigos MTEP centrą Kauno technologijos universitete, Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centrą  Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė