V. Putinas pristabdė Rusijos susitarimą su JAV dėl plutonio utilizacijos (0)

eurasiadiary.az nuotr.

eurasiadiary.az nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė sustabdyti susitarimą su JAV dėl plutonio utilizacijos dėl Vašingtono nedraugiškų veiksmų Rusijos Federacijos atžvilgiu. Toks įsakas buvo paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.

„Atsižvelgiant į radikaliai pasikeitusias aplinkybės, kilusia grėsme strateginiam stabilumui Jungtinių Valstijų priešiškų veiksmų Rusijos Federacijos atžvilgiu pasekoje ir Jungtinių Amerikos Valstijų nesugebėjimu laikytis prisiimtų įsipareigojimų utilizuojant perteklinį ginkluotei skirtą plutonį pagal tarptautines sutartis, bei remiantis būtinybe imtis skubių veiksmų užtikrinant Rusijos Federacijos saugumą“, Rusijos prezidentas nusprendė sustabdyti Rusijos Federacijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės susitarimą dėl plutonio, kuris pripažintas nereikalingu gynybai, utilizacijos, jo panaudojimo ir bendradarbiavimo šioje srityje“, – rašome įsake.

Įsake pabrėžiama, kad turimas omenyje plutonis, kuris nėra naudojamas branduolinių ginklų ar kitų branduolinių sprogstamųjų įtaisų, skirtų moksliniams tyrimams, plėtrai, projektavimo arba bandymų, susijusių su tokiais prietaisais, arba kuriai nors kitai karinei paskirčiai.

Rusijos užsienio reikalų ministerija davė nurodymą išsiųsti pranešimą apie tai JAV. Tuo pat metu, Rusijos Prezidentas pasirašė dekretą paskirdamas užsienio reikalų ministro pavaduotoją Sergejų Ryabkovą savo oficialiu atstovu Rusijos Federacijos Federalinės Asamblėjos rūmams svarstant minėto susitarimo tarp Rusijos ir JAV bei jo protokolų veikimo sustabdymo klausimą.

Susitarimas su JAV buvo pasirašytas 200o m. rugpjūčio 29 d. Jis nustatė perteklinio karinio plutonio utilizavimo būdus Rusijoje ir JAV, kaip antai gaminant mišrų oksidinį kurą, naudojant jį energetiniams branduoliniams reaktoriams, perdirbant jį į formas netinkams naudoti ginklų kūrimui, bei laidojant. Tikėtasi, kad kiekviena iš šalių likviduos 34 tonas „išslaptintų“ plutonio atsargų.

Rusija ginklams naudojamą plutonį daugiausia perdirba į kurą atominėms elektrinėms.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė