Lietuvos karo akademijoje vyks knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas (0)

j-dykij-knyga-hibridinis-karas_kam-lt

J. Dykij knyga „Hibridinis karas“ | kam.lt nuotr.

Spalio 4 d., 14.00 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (201A auditorijoje, Šilo g.5 A., Vilniuje) rengiamas Jevgenijaus Dykij (Evgen Dykyi) knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas. Knygos pristatyme žodį tars Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Raimundas Matulis, mintimis pasidalys ir prorektorius dr. Gintautas Surgailis. Knygą pristatys ir savo žiniomis bei ilgamete patirtimi su renginio svečiais pasidalys ir pats knygos autorius J. Dykij. Šio meto geopolitinėje aplinkoje sąvoka „hibridinis karas“ yra ypač plačiai eskaluojama ir vis dar ne itin aiškiai suvokiama plačiajai auditorijai. Šį terminą vis dažniau girdime viešojoje erdvėje. Vis dažniau pasigirsta klausimų ar pasvarstymų apie mūsų pasiruošimą tokiam karui. Siekdama atsakyti į šiuos klausimus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija pristato J. Dykij knygą „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“.

Knygoje autorius bando apibendrinti vis dar tebesitęsiančios Rusijos Federacijos agresijos prieš suverenią Ukrainos valstybę ir pasipriešinimo šiai agresijai patirtį. J. Dykij išsikėlė ambicingą tikslą išskirti tokio karo pagrindinius dėsningumus ir tendencijas.

Knygos autorius J. Dykij nuo 15 metų įsitraukė į Ukrainos nacionalinį išsivadavimo iš sovietinės okupacijos judėjimą. 1991 m. subūrė studentų savanorių būrį, kuris dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo apsaugoje nuo sovietinių okupantų. Būrys viešai prisiekė Lietuvos Respublikai ir tapo vieninteliu užsieniečių daliniu Lietuvos savanorių pajėgose.

Autorius, kaip žurnalistas aktyviai dalyvavo Čečėnijos Respublikos gynyboje nuo Rusijos agresijos. Taiki mokslininko karjera buvo nutraukta, kai 2004 m. teko ginti demokratiją Ukrainoje Oranžinės revoliucijos metu. Prasidėjus Rusijos intervencijai į Ukrainą, kartu su studentais papildė pirmąją savanorių bangą, kuri išėjo į frontą ir sulaikė Rusijos agresiją, kol buvo suformuoti Ukrainos kariuomenės daliniai. Vadovavo pėstininkų kuopai Luhansko fronte. Asmeniškai dalyvavo 12 Luhansko krašto kaimų ir miestų išvadavime.

Lietuvos karo akademija kviečia ne tik į knygos pristatymą, bet ir dalyvauti diskusijoje, pasisemti naujų žinių, pasidalinti savo apmąstymais, išgirsti naujų geopolitinės situacijos vertinimų ir užduoti aktualių klausimų pačiam knygos autoriui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė