Vengrijoje vyksta referendumas prieš privalomas migrantų priėmimo kvotas (0)

Blogspot.com nuotr.

Blogspot.com nuotr.

Spalio 2 d., sekmadienį, Vengrijoje vyksta referendumas dėl privalomų Europos Sąjungos (ES) paskirtų pabėgėlių perkėlimo kvotų. Vengrijos piliečiai referendume turi atsakyti į tokį klausimą: „Ar sutinkate, leisti Europos Sąjungai paskirti privalomą ne Vengrijos piliečių perkėlimą į Vengriją net ir be Nacionalinės Asamblėjos (parlamento) pritarimo?“.

Pernai Europos komisija (EK) pasiūlė įvesti visoms 28 ES šalims privalomas kvotas 160 000 vadinamųjų pabėgėlių, nelegaliai atvykusių į Italiją bei Graikiją, priėmimui. Tačiau Vengrija ir kai kurios kitos ES šalys atsisakė vykdyti šį EK nurodymą. Be Vengrijos prieš privalomas kvotas pasisakė Lenkija, Čekija ir Slovakija. Dabartinė Lietuvos valdžia šių šalių nepalaikė.

Referendumas Vengrijoje bus pripažintas įvykusiu, jei jame balsuos mažiausiai 50 nuošimčių šalies gyventojų, kurių oficialiai yra 8,3 mln. Sprendžiant pagal pastarojo meto sociologines apklausas beveik 70 nuošimčių vengrų pasisako prieš privalomas perbėgėlių kvotas.

Nors šis referendumas tėra tik patariamasis ir privalomos teisinės reikšmės neturės, tačiau Vegrijos valdžia galės pareikalauti pakeisti Lisabonos sutarties taisykles reguliuojančias migraciją.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas referendumo išvakarėse pareiškė, kad masinė migracija yra „grėsmė saugiai Europos gyvensenai“ ir kad vengrų pareiga yra kovoti su „Briuselio elito“ nevykusiais „liberaliais metodais“.

Vengrija iki šiol nepriėmė nė vieno vadinamo pabėgėlio pagal EK nustatytas privalomas kvotas. Pagal Briuselio biurokratų sumanymą Vengrija turėtų priimti 1294 migrantus. Vengrija ir Slovakija, kuriai privaloma kvota yra 902 perbėgėliai, pasipriešino ES valdininkų diktatui ir užginčijo jų primetas kvotas Europos Teisingumo Teismui.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė