V. Makūnui įteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ ženklas (0)

auksines-krivules-2016-v-makunas_kauno-raj-sav-nuotr

Valerijus Makūnas | Kauno raj. sav. nuotr.

Rugsėjo 30 d., penktadienį, Lietuvos savivaldybių asociacija jau vienuoliktą kartą „Auksinėmis krivūlėmis“ apdovanojo įvairiose srityse pasižymėjusias savivaldybes ir asmenis. Ilgamečiam Kauno rajono merui Valerijui Makūnui įteiktas „Auksinės krivūlės riterio“ ženklas.

Iškilmingas renginys vyko Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje. Pagal nuostatus, siūlymus apdovanoti vieną ar kitą asmenį teikia visuomeninės organizacijos, ministerijos, savivaldybių tarybos.

„V. Makūnas yra naujovėmis pasižymintis lyderis, vienas labiausiai patyrusių Lietuvos merų,“, – teigė LSA prezidentas Ričardas Malinauskas.

Kauno rajono savivaldybę jau keletą metų iš eilės palankiai vertina žurnalistai, ekspertai, verslo bendruomenė.

„Man pasisekė, nes pavyko suburti darnią komandą. Be to, Kauno rajono žmonės yra labai aktyvūs, verslūs ir pilietiški, todėl šį apdovanojimą vertinu kaip visos mūsų krašto bendruomenės nuopelną“, – pabrėžė V. Makūnas.

Pagal Lietuvos laisvosios rinkos sudaromą savivaldybių indeksą Kauno rajono savivaldybė 2011, 2013, 2014 ir 2015 buvo pirma ir tik 2012 metais užėmė antrą vietą. Ekspertai pastebėjo, kad Kauno rajono savivaldybėje yra palyginti maža biurokratinė našta: tūkstančiui gyventojų čia tenka 3,8 darbuotojo, kai Lietuvos vidurkis – daugiau kaip dvigubai didesnis.

Šiemet vykusioje savaitraščio „Veidas“ surengtoje geriausių Lietuvos merų rinkimuose iškart po trijų didžiųjų miesto vadovų  atsidūrė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jis surinko 84,18 balo – tai geriausias rezultatas tarp ne miesto savivaldybių vadovų.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) už nuopelnus atkuriant kultūros paveldą, partnerystę su verslu, iniciatyvas kuriant darbo vietas ir gerosios patirties sklaidą nacionaliniu mastu 2015 m. įteikė V. Makūnui aukščiausią apdovanojimą – V. A. Graičiūno skulptūrinį portretą ir aukso medalį.

V. Makūno iniciatyva buvo sėkmingai atnaujintas svarbus kultūros paveldo objektas – Raudondvario dvaras, tapęs ne tik Kauno rajono, bet ir visos Lietuvos reprezentacine vieta.

Ūkio ministerija taip pat įvertino V. Makūno vadovaujamos savivaldybės nuopelnus – už sparčiausią verslo plėtrą 2015 m. ji buvo apdovanota „Auksine krivūle“.  Kauno rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje ženkliai sumažino verslo liudijimų kainą, taip siekdama paskatinti gyventojus skaidriai užsiimti verslu. Kita iniciatyva buvo nukreipta skatinti darbo vietų kūrimą.

Atlikti dideli darbai ir sprendžiant ikimokyklinio ugdymo problemas. V. Makūno siūlymu priimtas sprendimas, kuriuo kompensuojama dalis mokesčio tėvams, leidžiantiems vaikus į privačius darželius. Šią patirtį perėmė Kauno, Klaipėdos, Vilniaus, Šiaulių miestų savivaldybės.

Šiemet, Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, Krašto apsaugos ministerija įvertino politiko iniciatyvas įamžinant istorinę atminti ir apdovanojo medaliu „Už nuopelnus“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė