Lenkija pareiškė, kad JAV yra pasirengusi dislokuoti savo karius jų šalyje (0)

Antonis Macierevičius | eurasiadiary.az nuotr.

Antonis Macierevičius | eurasiadiary.az nuotr.

Vašingtonas yra pasirengęs kuo greičiau dislokuoti savo karius Lenkijoje, pareiškė JAV viešintis Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierevičius (Antoni Macierewicz).

„Aš žinau, kad Amerika yra pasiruošusi ir pasiryžusi savo karius – tiek sunkiają brigadą, kuri bus dislokuota Lenkijos teritorijoje, tiek ir tuos kurie bus bataliono kovinėje grupėje ir bendradarbiaus su kitais NATO daliniais – kaip galima greičiau dislokuoti Lenkijoje“, – A. Macierevičiaus žodžius cituoja Lenkijos agentūra PAP.

Kalbėdamas Niu–Bransuike, Niu–Džersio  valstijoje esančio Ratgerio universiteto auditorijoje A. Macierevičius pareiškė, kad pagrindinėmis grėsmėmis su kuriomis susiduria Lenkija ir visas pasaulis, yra „islamo ekstremizmas, Rusijos agresija ir Kinijos ekspansinė politika“.

Paskutiniame NATO viršūnių susitikime Varšuvoje, buvo priimtas sprendimas dėl beprecedentinio rytinių NATO aljanso sienų stiprinimo. NATO jau 2017 m. ketina Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti keturis tarptautinius batalionus. Nuolatinis Rusijos atstovas prie NATO Aleksandras Gruško sakė, kad šis NATO sprendimas paverčia Rytų Europos šalis kariniu placdarmu nukreiptu prieš Rusiją.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau yra sakęs, kad Rusija nežada įsitraukti į jai primetamą konfrontaciją su JAV, NATO ir ES, ir sugebės visais atvejais užtikrinti tiek pačios šalyje, tiek ir savo piliečių saugumą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė