VTEK: 600 iš 1,5 tūkst. kandidatų į Seimą deklaracijose pateikė netinkamus duomenis (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), bendradarbiaudama su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK), palygino, kokius privačius interesus deklaruoja kandidatai į Seimą šioms abiem institucijoms.

Įgyvendinant Seimo nutarimu patvirtintą Nacionalinės kovos su korupcija 2015−2025 metų programą, Korupcijos prevencijos įstatymą ir Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) rekomendacijas, šių metų pradžioje VRK pirmininkas, Generalinis prokuroras, Policijos generalinis komisaras ir VTEK pirmininkas bendru įsakymu patvirtino Rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių kampanijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016–2017 metų programos priemonių planą. Juo siekiama užtikrinti ilgalaikę, veiksmingą ir kryptingą korupcijos prevencijos bei kontrolės sistemą rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo srityse.

Vieną iš šio plano priemonių – skelbti kandidatų į Seimą ir einančiųjų pareigas valstybinėje tarnyboje privačių interesų deklaracijų lyginamąją informaciją. Šis VRK ir VTEK tinklapiuose internete prieinamas elektroninis stebėsenos bei informavimo įrankis leidžia palyginti šioms abiem institucijoms pateiktas deklaracijas bei užtikrina automatinį kandidatų į valstybės politikus informavimą apie deklaracijos duomenų neatitikimus.

Pirminės VTEK atliktos analizės metu buvo sugretintas daugiau nei 1500 deklaracijų turinys ir įvertinti duomenys apie kandidatų į Seimą nurodytus privačius interesus. Pirminiais duomenimis, aptikta apie 600 neatitikimų tarp pateiktų 1,5 tūkst. deklaracijų. Tuo remdamasi, VTEK nusprendė visus kandidatus į Seimo narius papildomai informuoti apie duomenų neatitikimus ir paraginti pastaruosius ištaisyti. Asmenims bus išsiųsti pranešimai apie būtinybę nedelsiant patikslinti duomenis.

Galimybę palyginti, kokius privačius interesus deklaruoja kandidatai į Seimą VRK ir kokius – VTEK, turi ir visuomenės atstovai. Šie duomenys yra viešai prieinami abiejų komisijų tinklapiuose internete.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė