Seimas svarstys siūlymą sumažinti neperinktiems nariams išeitines išmokas (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pateikė Seimo statuto pataisų projektą Nr. XIIP-4747, kuriuo siūloma mažinti išeitines kompensacijas Seimo nariams.

Numatoma, kad nutrūkus Seimo nario įgaliojimams Konstitucijos 63 straipsnio 1 ir 4 punktuose numatytais atvejais, jam išmokama išeitinė išmoka. Seimo nariui išmokama dviejų vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka. Jeigu asmuo Seimo nariu buvo nepilną kadenciją, jam išmokama pusės Seimo nario vidutinio mėnesinio atlyginimo dydžio išeitinė išmoka.

„Mūsų Konstitucijoje yra pasakyta, kad valstybę valdo tauta per savo išrinktus atstovus. Jeigu tautai Seimas per Darbo kodeksą sumažino išmokas, manau, kad mes turime būti solidarūs su tauta ir sau taip pat susimažinti išeitines išmokas“, – pristatydama projektą sakė Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Šiuo metu galiojančiam Statute nustatyta, kad Seimo nariui išmokama tiek  vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka. Jeigu asmuo Seimo nariu buvo nepilnus kadencijos metus , tai šiame straipsnyje didesnės negu 6 mėnesių trukmės laikotarpis laikomas pilnais kadencijos metais.

Numatoma, kad Statuto pataisos įsigaliotų 2017 m. sausio 1 d.

Po pateikimo projektui pritarė 66, prieš balsavo 2, susilaikė 6 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, projektą numatoma svarstyti lapkričio 10 d.

Seimo pirmininkė sako, kad negarbingai elgiasi parlamentarai, stabdantys statuto pataisą, kuri sumažintų išeitines išmokas neperrinktiems Seimo nariams. Už tokį Loretos Graužinienės inicijuotą projektą Seimas trečiadienį balsavo pakankamai vieningai, tačiau jo priėmimą nustūmė į šios kadencijos paskutines dienas.

„Jeigu Seime buvo priimti sprendimai dėl Darbo kodekso ir išeitinių sumažinimo, tai atitinkamai Seimo nariai turi turėti tiek garbės ir orumo, kad lygiai taip pat padarytų išvadas dėl savo statute parašytų išmokų dydžių. Šiuo klausimu tikrai buvo Seimo narių, kurie iš karto suprato šio projekto svarbą, bet buvo ir Seimo narių, kurie, matėsi, bando stabdyti šį procesą“, – teigia Seimo pirmininkė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė