Lietuvos pasienyje su Latvija ir Lenkija vyksta prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija „Dūžis“ (0)

VSAT nuotr.

VSAT nuotr.

Lietuvos pasienyje su Latvija ir Lenkija vyksta prieš nelegalią migraciją nukreipta operacija „Dūžis“. Tokią priemonę Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vykdo išanalizavusi pastarojo meto nelegalios migracijos bei neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną tendencijas.

„Dūžio“ metu judriausiuose šalis jungiančiuose keliuose VSAT pareigūnai pasirinktinai sustabdytų transporto priemonių patikrai naudoja specialią įrangą – mobilius širdies dūžių detektorius ir anglies dvideginio matuoklius.

Ši priemonė prie Šengeno vidaus sienų su Latvija ir Lenkija vyksta nuo praėjusios savaitės iki tęsis iki ateinančio savaitgalio. Kontrolę jos metu atliekantiems VSAT Pakrančių apsaugos, Ignalinos ir Varėnos rinktinių pasieniečiams į pagalbą su specialia įranga taip pat pasiųsti Pagėgių rinktinės pareigūnai.

Ypatingą dėmesį operacijos „Dūžis“ metu pasieniečiai skiria sunkiasvorių transporto priemonių patikrai – širdies dūžių detektoriais ir anglies dvideginio matuokliais ieškoma automobiliuose slapta gabenamų nelegalių migrantų.

Be to, tokia priemone siekiama ir prevencinių tikslų – atgrasyti galimus nelegaliu verslu užsiimančius asmenis nuo tokių veiksmų.
Galutiniai operacijos rezultatai bus suskaičiuoti kitą savaitę. Jau aišku, kad iš viso per „Dūžį“ pasieniečiai specialia įranga patikrins šimtus per sieną vykusių transporto priemonių.

Iki ketvirtadienio per „Dūžį“ prie sienų su Latvija ir Lenkija dar nebuvo aptikta slapta gabenamų asmenų, tačiau pasieniečiai šios operacijos metu jau sulaikė ieškomų asmenų, vogtų transporto priemonių, rūkalų ir alkoholio kontrabandos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė