Elzase pagerbtas Vilniaus universiteto profesoriaus atminimas (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Buksvilerio (Bouxwiller) miesto merijoje rugsėjo 24 dieną surengtos iškilmingos ceremonijos metu pagerbtas žymaus Vilniaus universiteto profesoriaus Liudvigo Heinricho Bojanaus atminimas.

Minėjime dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis, Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas, Buksvilerio miesto meras Alainas Janusas, Elzaso ir Lietuvos draugijos prezidentas Filipas Edelas, Nacionalinės Asamblėjos deputatas Patrickas Hetzelas, Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė, Elzaso lietuvių bendruomenės nariai ir kiti svečiai.

Renginyje atidengtas L. H. Bojanaus biustas, sukurtas skulptoriaus Jono Jagėlos, į renginį specialiai atvykusio iš Lietuvos.

Lietuvos ambasadorius savo kalboje padėkojo Lietuvai ir Prancūzijai svarbios asmenybės – vieno žymiausių XIX a. zoologų – atminimo ceremoniją inicijavusiam ilgamečiam Elzaso ir Lietuvos draugijos prezidentui Ph. Edelui ir išreiškė viltį, kad prieš keletą šimtmečių užsimezgęs abiejų šalių bendradarbiavimas akademinėje ir mokslinėje srityse bus tęsiamas bei stiprinamas.

URM nuotr.

URM nuotr.

1776 m. Buksvileryje gimęs L. H. Bojanus Vilniaus universitete 1806–1824 m. dėstė veterinariją ir lyginamąją anatomiją – jis yra laikomas lyginamosios anatomijos pradininku visoje carinės Rusijos imperijoje. 1815 m. profesorius įsteigė anatomijos teatrą, kuriame buvo dėstomas chirurginės veterinarijos kursas. L. H. Bojanus išleido keletą reikšmingų mokslo veikalų, iš kurių bene didžiausio mokslinio pasaulio pripažinimo sulaukė „Anatome Testudinis Europae“ (Europos vėžlio anatomija). 2015 m. Prancūzijoje išleista pirmoji L. H. Bojanui (1776–1827) ir jo mokslinei veiklai skirta knyga „Liudvikas Henrikas Bojanus. Vilniaus mokslininkas“ (Louis Henri Bojanus. Le savant de Vilnius), kurios vienas iš autorių – Elzaso ir Lietuvos draugijos prezidentas Filipas Edelas.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė