Lietuvių kalba Europos kalbų dieną skambėjo Aleksandrijoje (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lietuvos ambasada Egipte rugsėjo 26 dieną dalyvavo Europos kalbų dienos renginyje Aleksandrijoje, kur lankytojus kvietė susipažinti su Lietuvių kalbos instituto parengta ekspozicija, pristatančia lietuvių kalbą, jos istoriją ir vietą tarp pasaulio kalbų „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, pasakojo apie mūsų gimtąją kalbą, rengė edukacinius žaidimus.

Lietuvos ambasados stende buvo galima susipažinti ne tik su lietuvių kalbos vieta indoeuropiečių kalbų šeimoje ar kalbos istorija, bet ir su lietuvių kalbos abėcėle, lietuviškais žodžiais pasaulio kalbose, sužinoti, kiek žodžių yra lietuvių kalboje, kokiais keliais jie atėjo į mūsų kalbą, kokią vietą pasaulyje užima lietuvių kalba pagal ja kalbančiųjų skaičių.

Lankydamasis Aleksandrijoje Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius taip pat susitiko su Aleksandrijos bibliotekos Bendrųjų kolekcijų ir paslaugų departamento direktore R. Kalavy, kuriai įteikė meninių ir dokumentinių filmų Lietuvos istorijos tema DVD rinkinį. Susitikime kalbėta apie galimybes ir sąlygas bibliotekoje visuomenei rodyti lietuviškus filmus ir filmus apie Lietuvą iš Aleksandrijos bibliotekos archyvų.

Renginį  kartu su partneriais organizavo Aleksandrijos biblioteka. Lietuvos ambasada Egipte Europos kalbų dienos renginiuose dalyvauti buvo pakviesta pirmą kartą.

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais, kai įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis. Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26-ąją Europos kalbų diena. Šios šventės tikslai yra skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę, atkreipti dėmesį į poreikį įvairinti kalbas, kurių mokomasi, įtraukiant ir mažiau vartojamas kalbas, ir taip skatinti daugiakalbystę, stiprinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas.

Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau kaip 200 vietinių kalbų ir dar daugiau, kuriomis kalba šeimos nariai iš kitų žemynų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė