Interpeliacija J. Olekui žlugo (2)

Juozas Olekas | kam.lt nuotr.

Juozas Olekas | kam.lt nuotr.

Seimo posėdyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Juknevičienė pateikė interpeliaciją krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, kurią iš viso pasirašė 35 Seimo nariai.

„Š. m. rugpjūčio 30 d. Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė pranešimą apie jų atlikto tyrimo išvadą, kurioje konstatuojama, kad Lietuvos kariuomenė 2014 m. įsigijo atsargines detales ir agregatus savo lauko virtuvėms maždaug aštuoniais kartais brangiau nei tuo metu jos kainavo rinkoje. <…> „Auksinius“ virtuvės įrankius kariuomenė įsigijo iš UAB „Nota Bene“ – vienintelės bendrovės, pateikusios pasiūlymą šiam pirkimui“, – pažymima interpeliacijoje.

Pasak interpeliacijos rengėjų, ministras yra vienintelis sistemos biudžeto asignavimų valdytojas. „Nepriklausomai nuo viešųjų pirkimų tipo ir perkančiosios organizacijos konkrečiais atvejais politinė atsakomybė tenka krašto apsaugos ministrui. Ministras turi svertų bet kuriame etape įsikišti ir nutraukti bet kurį pirkimą, veikdamas per sau pavaldžius ministerijos departamentus: Įsigijimų departamentą, Generalinę inspekciją, AOTD. Paaiškėjus, kad UAB „Nota Bene“ galimai sukčiavo, ministras nieko nedarė, kad būtų sustabdyti kiti pirkimai iš UAB „Nota Bene““, – tvirtinama interpeliacijoje.

Ministras J. Olekas Seimo posėdyje pristatė atsakymus į jam pateiktus klausimus ir teigė nesutinkantis su teiginiu dėl gynybai skirtų lėšų švaistymo. „Kaip ministras, ėmiausi ir toliau imsiuosi visų priemonių, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų išleidžiami efektyviai ir pagrįstai. Galimai nusikalstamas pirkimas, kurį nustatė ir teisėsaugai surinktą medžiagą mano įsakymu perdavė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) padaliniai, įvykdytas kariuomenės padalinyje (Materialinių resursų departamente)“, – pažymėjo Vyriausybės narys.

Kaip tvirtino J. Olekas, dėl įtartino sandorio visa surinkta medžiaga buvo perduota ikiteisminiam tyrimui vadovaujamam prokurorui „Kadangi sutartį sudarė ne KAM, o kariuomenės padalinys, paaiškėjus įtartino sandorio aplinkybėms, 2015 m. gegužės 12 d. pavedžiau visą KAM padalinių surinktą medžiagą perduoti ikiteisminiam tyrimui, vadovaujamam ir kontroliuojamam prokuroro, o kariuomenės vadui pavedžiau priimti tolesnius sprendimus dėl MRD ir UAB „Nota Bene“ preliminariosios prekių pirkimo–pardavimo sutarties. Sutartis buvo nevykdoma, tad nebuvo palikta jokių galimybių nepagrįstai leisti pinigus šios sutarties pagrindu“, – teigiama ministro raštu pateiktame atsakyme. Anot ministro, pripažinus, kad UAB „Nota Bene“ padarė nusikalstamą veiką, tai leistų šią bendrovę ilgam pašalinti iš viešųjų pirkimų.

Seimo nariai, teikdami interpeliaciją ministrui, pareikalavo atsakyti į 9 klausimus, susijusius su atsakomybe dėl gynybai skirtų lėšų švaistymo, su „Nota Bene“ dalyvavimu KAM skelbiamuose konkursuose, galimai neskaidraus pirkimo neinformavimu ir kt.

Išklausius ministro atsakymus, Seimo narių nuomones, frakcijų proporcinio atstovavimo principu bus sudaryta redakcinė komisija, kuri įvertins ministro J. Oleko atsakymus parengdama Seimo nutarimo projektą. Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymams.

Konservatorių surengta interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui žlugo – prie slapto balsavimo urnos valdančiųjų atstovai nepasirodė, o tai reiškia, kad balsavo mažiau parlamentarų, nei reikia atstatydinti ministrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Aistis:

    Juoiasi Jozelis Oleiukas -didžiausios Lietuvos korupcijos vadovas – nuo žąsino sparnų vanduo patyiukais nureda, net nesušlapindamas vagių auksu nusidažiusių plunksmų… pagaliau auksas – nerūdija. Tad ir rengiasi Oleka naujiems apgaulingiems žingsniams naujojoje kadencijoje – GAL JAU PREMJEO KĖDĖJE???

  2. Marija:

    Tos interpeliacijos,o prieš tai politiniai skandalai – tai tiesiog bjaurūs žaidimai. Ar žmonėms tai svarbu? Žinoma,kad tapę politikais,Seimo nariai taip susireikšmina, kad pamiršta tiesiogines pareigas,eiliniams jie neprieinami,net nesiteikia normaliai bendrauti… Todėl tegu tarpusavyje aiškinasi savo kaltes, tegul aiškinasi jų ,,darbelius” teisėsauga,o žmonėms to purvo voliojimas įkyrus ir nykiai atgrasus. Manau,gal reikėtų žinot esmę ir rezultatus,ir tiek. Nestebina tiek daug norinčių patekti į Seimą… Juk jų,tų patekusių, atsakomybė l.maža,o galimybės didelės.Iš esmės netikiu,kad bus sąžiningų seimūnų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė