Lietuvius ir latvius Liepojoje sujungė bendra baltų šventė (nuotraukos) (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Liepojoje rugsėjo 24 dieną vyko šventiniai renginiai, skirti pažymėti Baltų vienybės dieną. Šventėje dalyvavo Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkės, Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų, kultūros ministerijų, akademinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai, pasienio savivaldybių, Liepojos miesto gyventojai ir svečiai.

Lietuvos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, sveikindama susirinkusiuosius su abi tautas sujungiančia baltų švente, pabrėžė lietuvių ir latvių solidarumo ir vienybės svarbą geopolitinių iššūkių akivaizdoje, skatino abi šalis dar glaudžiau bendradarbiauti, remti viena kitą ir dalytis patirtimi.

Lietuvos kultūros viceministrė Patricija Poderytė Baltų vienybės dienos kultūrinės programos ir latvių fotografo Andrio Zėgnero parodos „Saulės akmuo“ atidarymo metu pasidžiaugė glaudžiais Lietuvos ir Latvijos ryšiais kultūros srityje, įgyvendinamais bendrais projektais. Ji išreiškė viltį, kad abi šalys ir toliau stiprins bendradarbiavimą rengiantis minėti 100-ąsias valstybių metines.

Šventės atidarymo metu Latvijos diplomatų choras, kuriame dainuoja ir Lietuvos ambasados Rygoje darbuotojai, kartu su Liepojos choru „Intis“, pritariant Palangos pučiamųjų orkestrui, sugiedojo Tautišką giesmę ir Latvijos valstybės himną, padainavo lietuvių ir latvių autorių dainas. Šventės svečius kartu su Latvijos atlikėjais linksmino Klaipėdos „Senolių’“ kapela ir Latvijos lietuvių kultūros draugijos ansamblio „Rūta“ kolektyvas.

Liepojos amatininkai kartu su daugiau kaip keliomis dešimtimis kolegų, atvykusių iš pasienio ir kitų Lietuvos miestų, kvietė įsigyti originalių keramikos, gintaro, tekstilės ir odos gaminių, paskanauti kulinarinio paveldo vaišių.

Latvijos universitete surengtoje akademinėje diskusijoje aptartos Liepojos ir Šiaulių universitetų bendradarbiavimo perspektyvos, kalbėta apie baltistikos studijų svarbą, lietuvių ir latvių poezijos vertimų ypatumus. Šią Baltų vienybės dienos programos dalį atidarė ir akademinėms bendruomenėms tarpusavio bendrystės ir partnerystės linkėjo Lietuvos ir Latvijos tarpparlamentinių ryšių grupių atstovai, akademinėje diskusijoje dalyvavo Asociacijos „Baltų centras“ vadovė Regina Kvašytė.

Vakare programą vainikavo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendo, vadovaujamo kapitono Ričardo Čiupkovo ir Lietuvos atlikėjo Jurgio Brūzgos koncertas, surengtas Liepojos koncertų salėje. Koncerto metu Lietuvos KASP bigbendas kartu su Latvijos karinių pajėgų bigbendu svečiams dovanojo ir bendrai atliktų kūrinių.

Tai penktasis bendras Baltų vienybės dienos minėjimas dalyvaujant abiejų šalių aukštiems pareigūnams, surengtas įgyvendinant vieną iš Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo ataskaitos rekomendacijų. Vienais metais toks minėjimas rengiamas Lietuvoje, kitais – Latvijoje. Praėjusiais metais bendras Baltų vienybės dienos minėjimas buvo surengtas Rokiškyje, dar ankstesniais – Rucavoje, Šiauliuose ir Bauskėje.

Renginio organizatoriai – abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinės atstovybės Rygoje ir Vilniuje, Liepojos savivaldybė, Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė