Kilo nepasitenkinimas dėl Aplinkos ministerijos dar vieno pirkinio (0)

Kęstutis Trečiokas | asmeninė nuotr.

Kęstutis Trečiokas | asmeninė nuotr.

Lapkričio mėnesį šalyje prasidės pirmosios neformalios gamtos pažinimo pamokos vaikams, finansuojamos iš ES paramos lėšų, skirtų visuomenės informavimui apie aplinką.

„Šios gamtos pažinimo pamokos – tai ne 45 minučių įprastos mokyklinės pamokos vienai klasei, o pustrečios valandos renginiai panaudojant specialiai šiam tikslui kuriamas modernias mokymo priemones. Tai ir mobili žaisminga gamtos pažinimo studija su Ugnies upe, Ledo karalyste, Žaibų karusele bei Vandens tvirtove, ir 3D kino teatras, ir gyvasis zookampelis, ir virtualus zoologijos sodas su 20 nykstančių Lietuvos gyvūnų rūšių, ir internetinis žaidimas „Gamtukai.lt“, kuriame žaismingai perteikiamas visas pamokos turinys. Be to, 100 tūkst. egzempliorių tiražu bus išleistos  dvi knygelės „Aplinka“ ir „Gyvoji gamta“. Šios knygelės bus išdalytos vaikams. Mokytojams rengiama metodinė medžiaga, kuri bus pateikta elektronine versija“, – rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Projekto vertė – 388,5 tūkst. eurų. Lietuvos mokyklose numato surengti 150 tokių renginių, pavadintų gamtos pažinimo pamokomis. Taigi tokios pamokos su priemonėmis kaina – beveik 2,6 tūkst. eurų.

Dėl tokios kainos kilo pasipiktinimas. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija įregistravo rezoliuciją dėl Aplinkos ministerijos viešųjų pirkimų (Nr. XIIP-4749).

„Ši istorija primena garsiąją „Pirk Dramblį“ istoriją, kurią tiria STT, kai partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdoma Aplinkos ministerija per pavaldžią įstaigą „Lietuvos zoologijos sodas“ vykdė viešąjį pirkimą įsigydama viešųjų ryšių paslaugas ir tas paslaugas naudojo politikų savireklamos tikslais“, – sako TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma,

Viešųjų pirkimų tarnyba ketina aiškintis, kaip buvo vykdomas gamtos pažinimo pamokų pirkimas. Tarnybos vadovei kyla klausimų dėl konkurencijos užtikrinimo.

Šį projektą įgyvendinans UAB „BVRG“, kuri laimėjo Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą „Projekto „Visuomenės informavimas ir švietimas apie aplinką ir darnų vystymąsi“ neformalių pamokų, seminarų ir viešųjų akcijų organizavimo paslaugų pirkimas“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė