„Aktualioji istorija“: Kas yra feodalizmas? Praeities atgyvena ar prarastas rojus? (7)

Tomas Baranauskas, Darius Alekna | Alkas.lt, nuotr.

Darius Alekna ir Tomas Baranauskas l Alkas.lt, nuotr.

Laidos „Aktualioji istorija“ vedėjas istorikas Tomas Baranauskas ir Lietuvos edukologijos universiteto istorikas medievistas Darius Alekna aiškinasi, kas yra feodalizmas. Šiandien ši ideologizuota sąvoka paprastai prisimenama, norint įvardyti kokią nors negerovę, o kas tai yra moksline prasme, egzistuoja bent dvi pagrindinės sampratos, akcentuojančios arba valdančiojo elito hierarchiją, arba valstiečių padėtį (marksistinė samprata).

Ir vis dėlto, Dariaus Aleknos manymu, jeigu liberalai daugiau žinotų apie feodalizmą, tikriausiai panorėtų į jį sugrįžti. Kodėl? Atsakymą išgirsite laidoje.

[youtube]https://youtu.be/LlglaPHobGQ[/youtube]

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Man patunka:

  Lietuvos komunistu landsbergio ir brazo gauju progresas.is socializmo i vergove

 2. mr:

  Kiek supratau, “baudžiauninkas” mokėjo 15% ponui už tvarką ir gynybą bei 10% Bažnyčiai už socialias paslaugas. Taigi 25%.

  O mes, “laisvieji”? 31% sodrai, 9% PSD, 15% GPM, nuo likusių pinigų – 21% PVM, akcizai. Trumpai tariant nuo mūsų uždarbio nuplėšia virš 80%! Štai tokia pažanga…

 3. Aistis:

  Ar ponas Darius Alekna, pagaliau, ateis į Alko radijo laidas tinkamai pasiruošęs? Jis įvedinėja tarptautinius žodžius – lyg nebūtų lietuviškų, nepaaiškindamas tų žodžių reikšmės ir prasmės. Dažnai vedantysis klausia ir pats atsakinėja. Manyčiau, kad eilinis istorijos fakulteto studentas geriau papasakotų ir atsakytų į vedančiojo klausimus nei šitas mykiantis ponas.

 4. Perkūno Paukštis:

  Laida labai indomi.

 5. Petras:

  Istorija pažodiui yra ”iš toros”, užkniso visi tie istorikai…:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė