Profsąjungos pasmerkė Vyriausybę (1)

Artūras Černiauskas | penki.lt nuotr.

Artūras Černiauskas | penki.lt nuotr.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pareiškimą kuriuo išreiškė palaikymą šalies švietimo profsąjungoms ir pasmerkė vienašališkus Vyriausybės veiksmus su švietimo šakos kolektyvinės sutarties projektu.

Pirmadienio, rugsėjo 19 d., Vyriausybės pasitarime buvo nepritarta švietimo šakos kolektyvinės sutarties projektui. Jis buvo grąžintas Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) tobulinti. LPSK papiktino tai, kad nepasitarus su profesinėmis sąjungomis, iš projekto liepta išbraukti nuostatas, susijusias su lėšų poreikiu.

„Šalies valdžia, ignoruodama per bene dvejus metus tarp švietimo profsąjungų bei Švietimo ir mokslo ministerijos pasiektus susitarimus, dar kartą pademonstravo savo niekinantį požiūrį į socialinį dialogą, sulaužė ankstesnius pažadus bei nepaisė ne tik šalies įstatymų, bet ir Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų“, – teigia LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.

„Didžioji dalis švietimo profesinių sąjungų yra LPSK nariai, tad, be abejo, visakeriopai palaikome juos, – pabrėžia A. Černiauskas. – Turėjome progą žengti pirmą žingsnį link realaus socialinio dialogo biudžetiniame sektoriuje. Tai būtų tapę sektinu pavyzdžiu, bet, deja, Vyriausybės trumparegiškumas tam užkirto kelią.“

Pasak jo, tokia kolektyvinė sutartis, apimanti ir darbo apmokėjimo sistemą, buvo pažangi ir panašėjo į skandinaviškąją praktiką. Vis tik Vyriausybė, nemačiusi reikalo derėtis ir iš švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekto išbraukusi esminę nuostatą, dar kartą parodė, kad jai priimtiniau viską spręsti vienašališkai, o pasiekti susitarimai mažai ką reiškia.

„Iš gero sumanymo teliko deklaratyvus, realios vertės neturintis dokumentas. Nors pasisakoma dėl lankstesnio Darbo kodekso, pagal kurį profsąjungos pasirašytų daugiau kolektyvinių sutarčių ir taip esą geriau atstovautų dirbantiesiems, matome, kad kalbos skiriasi nuo realių darbų“, – sako A. Černiauskas.

Primintina, kad Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius anksčiau buvo pažadėjęs švietimo darbuotojams kelti atlyginimus. Tuomet Premjero pasirašytame susitarime su švietimo profsąjungomis buvo sutarta, kad vėliau per kolektyvinę sutartį bus tiksliau nuspręsta, kaip tai reikėtų įgyvendinti.

Šalies švietimo darbuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos nesutinka taikstytis su tokiu nesąžiningu bei nepagarbiu elgesiu. LPSK palaiko jų planus teisinėmis priemonėmis ginti savo interesus bei skatina prisijungti prie jų Tarptautinę Mokytojo dieną (spalio 5 d.) rengiamos akcijos prie Vyriausybės rūmų Vilniuje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Aistis:

    Štai ir atsirado vaizdingiausias įrodymas, kaip Premjeras su ministrais nesiskaito su LIETUVIŲ TAUTOS MOKYTOJAIS. Puiku. Tai geriausia priežastis NERINKTI NEI BUTKEVIČIAUS, NEI JO SĖBRŲ – SOCDEMŲ Į SEIMĄ. Jei visi Lietuvos pedagogai tinkamai balsuos- baigsis NEBAUDŽIAMŲJŲ IR NEATSKINGŲJŲ ERA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė