Kultūros ministerijos apdovanojimu pagerbtas kino režisierius A. Stonys (0)

Audrius Stonys | D. Labučio nuotr.

Audrius Stonys | D. Labučio nuotr.

Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ penktadienio (rugsėjo 24 d.) vakarą įteiktas iškiliam dokumentinio kino kūrėjui Audriui Stoniui. Aukščiausiu ministerijos apdovanojimu įvertinti režisieriaus nuopelnai Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimas, asmeninė atsakomybė kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Kultūros viceministras Arnas Neverauskas garbingą apdovanojimą Audriui Stoniui įteikė sostinės kino centre „Skalvija“ pradedant jubiliejinę režisieriaus kūrybos retrospektyvą Vilniaus dokumentinių filmų renginyje.

Audrius Stonys (g. 1966 m. Vilniuje) – kino režisierius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2002), Europos kino akademijos tikrasis narys, „European Documentary Network“ narys, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino renginių žiuri narys.

Audrius Stonys 1984–1989 m. Vilniaus valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) studijavo TV ir kino režisūrą. 1989 m. stažavosi Jono Meko Kino antologijos archyve Niujorke. 2004–2005 dėstė dokumentinio kino kursą Europos kino koledže Danijoje. Skaitė paskaitas Vasedos (Japonija), Berklio ir Stanfordo universitetuose (JAV), taip pat Barselonos Pompeu Fabra universitete. Nuo 2009 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Vilniaus dailės akademijoje.

Nuo 1989 m. A. Stonys sukūrė apie 20 dokumentinių filmų ir vieną trumpo metro vaidybinį filmą. Jo filmai apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių. 1992 m. filmas „Neregių žemė“ Europos kino akademijos pripažintas geriausiu Europos metų dokumentiniu filmu ir pelnė garsiausią Europos kino apdovanojimą – Europos kino akademijos prizą „Felix“ už geriausią metų dokumentinį filmą. Jo retrospektyvų ir kino vakarų buvo surengta Šveicarijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Izraelyje, Čekijoje, taip pat Lietuvos miestuose.

Pirmą kartą Lietuvoje surengtoje Audriaus Stonio retrospektyvoje šių metų Vilniaus dokumentinių filmų renginyje bus parodytos trumpametražių filmų programos (1989–2006 m.) ir pastaraisiais metais sukurti ilgo metro darbai „Varpas“ (2008 m.), „Raminas“ (2011 m.), „Kenotafas“ (2013 m.). Taip pat žiūrovai pamatys Lietuvoje dar nerodytus Lietuvos kino centro užsakymu suskaitmenintus ir restauruotus režisieriaus filmus: „Atverti duris ateinančiam“ (1989 m.), „Uostas“ (1998 m.) ir „Baltijos kelias“ (1990 m.).

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė