Krašto apsaugos viceministras R. Usonis: Karininko kelias – tai viso gyvenimo kelias (nuotraukos) (0)

Kam.lt, I. Budzeikaitės nuotr.

„Šiandien man didelė garbė stovėti prieš jauną, drąsią ir vieningą rikiuotę. Neapsakomas jausmas matyti motyvuotus ir ryžtingus jaunus žmones, kurių širdys plaka vienu ritmu – vardan vieno tikslo. Jūsų pasirinktas karininko kelias – ne tik perspektyvi profesija, kuri šiandien itin patraukli. Karininko kelias – tai viso gyvenimo kelias. Tai tarnyba – atsidavimas, pasiaukojimas, tautos vedimas jai sunkiu momentu. Jūs šiandien prisiekiate „negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę“.Linkiu, jog šie priesaikos žodžiai išliktų neišdildomi Jūsų širdyse“, – rugsėjo 24 d. sveikindamas kariūnus linkėjo krašto apsaugos viceministras R. Usonis. Viceministras paragino būsimus karininkus visuomet išlikti garbingais, atsakingais ir pavyzdingais Lietuvos kariuomenės šviesuliais.

Šiais metais studijuoti Lietuvos karo akademijoje priimti 62 kariūnai. Senajame arsenale Lietuvos valstybei prisieks 40 jaunuolių. 22 pirmakursiai jau yra davę kario priesaiką anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Tarp šiais metais į akademiją įstojusiųjų pirmakursių devyni yra šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigę kariai, šeši – Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, 13 jaunųjų šaulių, du buvę profesinės karo tarnybos kariai ir vienas baigęs bazinius karinius mokymus.

Į Lietuvos karo akademiją įstoję pirmakursiai studijas pradėjo rugpjūčio 2-ąją, kai išvyko septynioms savaitėms į Mokomąjį pulką Rukloje išeiti bazinį kario kursą ir įgyti pagrindinį karinį pasirengimą. Pirmakursiai mokėsi karo inžinerijos, taktikos, ryšių, topografijos, rikiuotės, ginklo valdymo, medicinos ir kt. dalykų. Visas šias teorines žinias ir praktinius įgūdžius kariūnai toliau tobulins studijuodami Lietuvos karo akademijoje.

Kario priesaiką Lietuvai davę kariūnai taps visateisiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais ir toliau tęs studijas akademijoje.

2016–2017 mokslo metais Lietuvos karo akademijoje mokysis 214 kariūnų. Studijų metu jie studijuos pagal bakalauro studijų, lyderio ugdymo ir karinio rengimo programas. Lietuvos karo akademijos absolventams, sėkmingai baigusiems studijas ir davusiems karininko priesaiką, bus suteiktas pirmasis karininko (leitenanto) laipsnis ir aukštasis išsilavinimas.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius. Akademijos misija – parengti motyvuotą ir pasirengusį vadovauti Lietuvos kariuomenės padaliniams karininką, ugdant jo kaip lyderio savybes, suteikiant profesinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų vadui.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė