Palanga kviečia į Stalo šventę (dienotvarkė) (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Savaitgalis (rugsėjo 23–25 d.) Palangoje bus turtingas renginių – miestiečiai ir svečiai penktadienį bus pakviesti į atnaujintos istorinės vilos „Anapilis“ perdavimo Kurorto muziejui renginį, o visą savaitgalį vyksianti Stalo šventė paragins susėsti prie ilgiausio šalyje stalo.

Istorinis „Anapilis“ duris smalsuoliams atvers jau penktadienį – 16 val. vyks šios istorinės vilos perdavimo Kurorto muziejui renginys. Kurorto istoriją „Anapilio“ lankytojams kuždės čia vyksianti paroda „Vila Anapilis. 118 metų istorija“.

Pasak Kurorto muziejaus direktoriaus Jūračio Liachovičiaus, antrajame vilos aukšte bus pristatoma vilos istorija, su „Anapilio“ istorija susieti daiktai, be abejonės dėmesys bus skirtas ir Palangos kurorto įkūrėjams grafams Tiškevičiams. „O pirmajame vilos aukšte eksponuosime būsimosios muziejaus ekspozicijos techninį projektą, numatytas ir interaktyviosios dalies pristatymas“, – sakė J. Liachovičius.

Pasigrožėję atnaujintomis bei šiuolaikiniams poreikiams pritaikytomis „Anapilio“ erdvėmis bei čia pristatoma paroda, palangiškiai ir miesto svečiai turės progą mintimis sugrįžti į praeitį, kadangi 18 val. „Anapilyje“ vėl skambės muzika – vyks koncertas „Vytautas Kernagis gyvai“.

Vila „Anapilis“ lankytojų lauks visą savaitgalį – vilos durys bus atviros šeštadienį ir sekmadienį, taip pat – antradienį nuo 10 val. iki 15 val.

Pakvies prie stalo

Penktadienį Palangoje tvyros ir Stalo šventės nuotaikos – Kurhauze ta proga rengiama tarptautinį konferencija „Miesto erdvių formavimo idėjos“, nuo 10 val. J. Basanavičiaus gatvėje pradės šurmuliuoti kermošius „Tarp stalų“.

Be abejonės, daugiausia veiksmo bus šeštadienį, kuomet Palanga pakvies visus susėsti prie ilgiausio šalyje stalo J. Basanavičiaus gatvėje. Išjudinta jau nuo 10 val. vyksianti kermošiaus „Tarp stalų“, kuriame savo išmonę pristatys ne tik palangiškiai, bet ir Žemaitijos regiono tautodailininkai, šventė vidurdienį prasidės šventine palangiškių eisena J. Basanavičiaus gatve iki Jūratės ir Kastyčio skvero.

Stalo šventės metu kurorto įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, meno kolektyvai bei švietimo įstaigos, pasitelkę išmonę, išradingai pristatys savo veiklą bei pasiekimus. Tad šeštadienį kurorte bus galima ne tik sutikti daug seniai matytų bičiulių ar pažįstamų, bet ir pasimėgauti Palangos meno kolektyvų pasirodymais bei sudalyvauti linksmose atrakcijose: išbandyti savo jėgas  ties Kurhauzu įsikursiančioje Stalo žaidimų zonoje, pasigrožėti ties Vasaros skaitykla įsikursiančių tautodailininkų darbais – Palangos Juzės stalas ne tik pristatys Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Rusijos meistrų kurtus rankdarbius, bet ir pakvies smalsuolius pasimokyti pynimų, audimo, vijimo, siuvimo, mezgimo bei kitokių rankdarbių subtilybių.

Atrakcijų palangiškių ir kurorto svečių lauks ir daugiau, viena iš jų – kepsnių (Barbekiu) varžytuvės, vyksiantis J. Basanavičiaus gatvėje ties sankirta su Birutės alėja. Geriausi šalies kepsnių meistrai ne tik pristatys savo meistriškumą bei varžysis tarpusavyje dėl geriausiojo vardo ir Palangos mero taurės, bet ir savo sukurtais kepsnių šedevrais vaišins Stalo šventės svečius.

Lietuvos stalas

Šiemetinė Stalo šventė iš ankstesnių išsiskirs ir tuo, kad dalyvauti bei dėl prizų varžytis kviečiami ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš visos Lietuvos – rengiamas respublikinis konkursas „Lietuvos stalas“. Stalai, kurių nei dydis, nei forma nėra ribojami, bus eksponuojami Jūratės ir Kastyčio skvere, juos vertins speciali komisija.
„Paskelbdami „Lietuvos stalo“ konkursą siekiame išplėsti Stalo šventės tematiką ir akcentuoti, kad svarbu yra ne tik tai, kas padėta ant stalo, bet ir patį baldą – juk jis savo forma, spalvomis taip pat yra įdomus. O kadangi į Palangą atvyksta svečiai iš visos Lietuvos, norime suteikti galimybę visiems sudalyvauti konkurse“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkė Monika Jarulytė.

Vertins komisija

Darbo šeštadienį nestigs ir specialiai komisijai, kuri vertins J. Basanavičiaus gatvėje išrikiuotų stalų originalumą, išskirtinumą bei atraktyvumą. Išradingiausiai pristačiusiems savo atstovaujamą organizaciją tradiciškai bus skiriamos specialios nominacijos. Šventės dalyviai vertinami už vaišingumą, stalo puošnumą, muzikalumą, novatoriškumą  bei kitus išskirtinumus.

Stalo šventę vainikuos 17.30 val. iškilminga palangiškių eisena J. Basanavičiaus gatve iki Jūratės ir Kastyčio skvero, kurią lydės Palangos orkestras. Skvere įrengtoje scenoje bus paskelbti Stalo šventės nominacijų laimėtojai ir įvardintas Stalų stalas.
18.30 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vyks grupės „Rondo“ gyvo garso koncertas.

Tęsis ir sekmadienį

Sekmadienį Palanga taip pat neleis nuobodžiauti – J. Basanavičiaus gatvėje vyks kermošius „Tarp stalų“, ties Kurhauzu veiks Stalo žaidimų zona, o vidurdienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia pakvies į Šv. Mišias už kurortą.
Tradicinė, kiekvieną rugsėjį Palangoje švenčiama Stalo šventė – puiki proga, pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, palangiškiams susėsti prie bendro stalo, pasidalinti vasaros įspūdžiais su kaimynais bei pažįstamais, pasidžiaugti savo bei kitų pasiekimais. Kartu tai yra laikas, kai Palangos miesto gyventojai dėkoja kurorto svečiams, mylintiems Palangą bei besirenkantiems poilsį šiame pajūrio kurorte.

PALANGOS STALAS 2016

Rugsėjo 23–25 d.

Rugsėjo 23 d.
9–12 val. – Verslas-Miestas-Kultūra. Tarptautinė konferencija: „Miesto erdvių formavimo idėjos“ (anglų kalba). Kurhauzo salė, Grafų Tiškevičių al. 1.
10–17 val. – kermošius „Tarp stalų“. J Basanavičiaus g.
16 val. – restauruotos istorinės vilos „Anapilis“ ir jos perdavimo Palangos kurorto muziejui renginys. Anapilis, Birutės al. 34 A.
18 val. – koncertas  „Vytautas Kernagis „gyvai“. Anapilis, Birutės al. 34 A.

Rugsėjo 24 d.
10–17 val. – kermošius „Tarp stalų“. J. Basanavičiaus g.
10–17 val. – Verslas-Miestas-Kultūra. Kūrybinės dirbtuvės:  „Pridėtinės vertės kūrimas miesto viešosiose erdvėse“ (anglų kalba). Kurhauzo salė, Grafų Tiškevičių al. 1
12–16 val. – „Stalo žaidimų zona“. Kurhauzo kiemas.
12 val. – šventinė eisena. J. Basanavičiaus g. ¬– Jūratės ir Kastyčio skveras.
12–17 val. – „Palangos fotoklubo 750“ foto paroda „Baltija 2016“. Simirishamnas, Švedija. J. Basanavičiaus g.
12–15 val. – Barbekiu turnyras Palangos mero taurei laimėti. J. Basanavičiaus g.
12–17 val. – konkurso „Lietuvos stalas“ dalyvių paroda. Jūratės ir Kastyčio skveras.
12–16 val. – Palangos miesto atlikėjų ir kolektyvų koncertas. Jūratės ir Kastyčio skveras.
13 val. – Palangos Juzės stalas. Pynimai, audimai, vijimai, mezgimai, siuvimai visai šeimai. Rankdarbių iš Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Lietuvos turgelis. Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g.  72.
15 val. – Palangos Juzės stalas. Tradicinės kapelos „Mėguva“ koncertas. Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72.
16 val. – Palangos Juzės stalas. Tarptautinio tekstilės plenero „Sijonas: tradicijos ir improvizacijos“ kolekcijos pristatymas. Kuratorė – dizainerė Jolanta Rimkutė World/ethno projektas „ESATIS“.  Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72.
16 val. – „Palangos stalo“ apdovanojimai ir teatralizuota eisena. Jūratės ir Kastyčio skveras, J.  Basanavičiaus g.
17.30 val. – šventės eisena su Palangos orkestru. J. Basanavičiaus g. pradžia, Jūratės ir Kastyčio skveras.
18.30 val. – grupės „Rondo“ gyvo garso koncertas. Jūratės ir Kastyčio skveras.

Rugsėjo 25 d.
10–17 val. – kermošius „Tarp stalų“. J. Basanavičiaus g.
12 val. – šv. Mišios už kurortą. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.
13.30–15 val. – „Stalo žaidimų zona“. Kurhauzo kiemas.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė