Menininkai iš Lietuvos Prahoje Čekijos lietuvius mokė kurti knygas (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Šeštadienį, rugsėjo 17 dieną, lituanistinė mokyklėlė „Debesynas“ pakvietė lietuvių bendruomenės Čekijoje narius į Lietuvos ambasadą Prahoje, kur vaikai ir suaugusieji dalyvavo projekte „Tu gali sukurti knygą Prahoje“.

Kartu su dailininkais iš kūrybinės studijos „Knygų šalis“ – Sigute Chlebinskaite, Lina Dūdaite, Rimu Driežiu ir Mariumi Jonučiu – įvairaus amžiaus vaikai ir jų tėvai dalyvavo dirbtuvėse, kur patys kūrė judančius ir erdvinius paveikslėlius, knygeles, mirioramų filmą, susipažino su kitomis dailės ir lėlių teatro technikomis, menininkų eksponuotais darbais. Dieną užbaigė sukurtų darbų pristatymas.

Antrus metus veikiančios „Debesyno“ mokyklėlės moksleiviams tai buvo pirmasis naujų mokslo metų susitikimas. Kartu su menininkais išmokę naujų popieriaus darbų ir kitų dailės technikų, išklausę menininkų darbų pristatymų ir kartu su jais sukūrę savo eksponatus, vaikai šias žinias galės panaudoti per ateinančius mokslo metus. Mokyklėlei ir ambasados bibliotekai dailininkų grupė padovanojo knygų ir priemonių būsimiems užsiėmimams, pavyzdžiui, M. Jonučio sukurtą mirioramos dėžę.

Daugelis dalyvių įsitraukė į originalios mokyklos logotipo interpretacijos sukūrimą – didžiulė medinė dėlionė buvo sudėliota iš dalyvių skirtingai dekoruotų dalių.

Dirbtuvėse dalyvavo ir lietuvių bendruomenių nariai iš Austrijos ir Vokietijos. Renginys įvyko su Lietuvių bendruomenės Čekijoje pagalba, gavus Lietuvos kultūros tarybos finansavimą pagal „Globalios Lietuvos“ programą, padedant leidyklai „Aukso žuvys“, Lietuvos ambasadai Prahoje ir lituanistinės mokyklos Prahoje „Debesynas“ mokytojams ir savanoriams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė