M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kviečia į „Dieną su Čiurlioniu“ (0)

M.K.Čiurlionio paveikslas

M.K.Čiurlionio paveikslas

Rugsėjo 22 d., ketvirtadienį 14 val., minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 141-ąsias gimimo metines, M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kviečia dalyvauti švėtėjiškame renginyje „Diena su Čiurlioniu“, kuris vyks Kauno Juozo Grušo meno gimnazijoje (Šarkuvos g. 30, Kaunas).

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875 – 1911) – lietuvių dailininkas, kompozitorius – profesionaliosios lietuvių muzikos pradininkas, savo kūryba peržengęs nacionalinės kultūros ribas.

M.K. Čiurlionio dailė, muzika ir literatūrinė kūryba atspindi XIX – XX a. sandūroje egzistavusias įvairias filosofines, religines teorijas, menines kryptis, aktualias ir dabar. 

Jo dailė, sunkiai įspraudžiama į vienos meno srovės ribas, laikoma žymiausiu lietuvių įnašu į pasaulio kultūrą ir minima greta tokių garsių modernistų kaip M. Kandinskis, E. Munchas ir kiti.

Legendinio, mistinio menininko Čiurlionio paveiksluose (jų jis sukūrė apie 300) stebina filosofija, minties gelmė. Be to, jis dar sukūrė apie pustrečio šimto muzikinių kūrinių, harmonizavo ir aranžavo kelias dešimtis liaudies dainų, aktyviai dalyvavo visuomeninėje kūrybinėje veikloje. Ir visa tai – per labai trumpą gyvenimą…

Ir dabar kelia susižavėjimą simfoninės poemos „Jūra“, „Miške“, preliudai, sonatos, fugetės, harmonizuotas rinkinys lietuviškoms mokykloms „Vieversėlis“ . Plačiai žinomi jo paveikslai „Rex“, „Auka“, „Pasaka“ ir daugybė kitų. Jo paveikslai, muzikiniai kūriniai seniai ir plačiai žinomi ne vien mūsų šalyje, bet ir daugelyje užsienio valstybių.

Per visą XX amžių M. K. Čiurlionis turėjo nemažai gerbėjų ir vertintojų visame pasaulyje, tik, deja, buvo nepakankamai suprastas, ignoruojamas ir skaudžiai vertinamas Lietuvoje. Jį mylėjo Nikolajus Rerichas, Romenas Rolanas net norėjo imtis romano, didelį prielankumą jam juto Olivjė Mesianas.

Daugiau nei 10 metų gyvuojantis Egidijaus Stanciko ir Motiejaus Bazaro duetas prisideda prie švietėjiškų menų projektų mokiniams ir mokytojams, tokių kaip „Diena su Čiurlioniu“, kuriais skatina jaunimą domėtis šiuo genialiu XX a. pradžios Lietuvos menininku, supažindina su jo asmenybe, epocha. Aktorius Egidijus Stancikas, skaitydamas M. K. Čiurlionio laiškus ir žodinę kūrybą akcentuoja žmogiškąsias vertybes ir savo komentaruose tai gražiai išryškina. Pianistas Motiejus Bazaras iliustruoja pasakojimą įsimintinais M. K. Čiurlionio fortepijoniniais opusais. Pažinkime genijų per jo muziką ir žodį!

Renginys atviras ir nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė