L. Graužinienė abejoja ar šios kadencijos Seimas imsis vardų ir pavardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis (video) (3)

Loreta Graužinienė | Alkas.lt nuotr.

Loreta Graužinienė | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 22 dieną Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė surengtoje spaudos konferencijoje be kitų klausimų palietė ir vardų ir pavardžių rašymo ne lietuviškais rašmenimis dokumentuose klausimą.

Atsakydama į užklausą dėl vardų ir pavardžių rašymo, Seimo pirmininkė L. Graužinienė sakė abejojanti, kad šios kadencijos parlamentas priimtų įstatymą šiuo klausimu. Pasak jos, iki spalio 9 dienos ji nematanti galimybės įtraukti šį klausimą į šios kadencijos Seimo paskutinės sesijos darbų programą, juolab kad ir Seimo nariai šiuo klausimu pasidaliję perpus. Be to, ji priminė, kad Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas dar nėra apsvarstęs piliečių iniciatyvos šiuo klausimu.

Pastaraisiais metais Vilniaus teismai yra priėmę ne vieną sprendimą, kad Lietuvos piliečių asmens dokumentuose pavardės ir vardai turi būti rašomi nelietuviškais rašmenimis, jeigu tam yra pagrindas. Seimo Pirmininkės L. Graužinienės teigimu, teismai sprendžia tik individualius klausimus. „Teismuose kiekvienas atvejis nagrinėjamas atskirai, kiekviena situacija nagrinėjama individualiai, formuojama teismų praktika. Bet šiandien yra tokie įstatymai, kokius turime, ir privalome jais vadovautis visi mūsų valstybėje“, – tvirtina Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Loretps Graužinienės  spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė