Į Medininkų pilį kviečia LDK karybos istorinės rekonstrukcijos šventė (1)

Medininkų festivalio akimirka. Alkas.lt nuotr.

Medininkų festivalio gakimirka / Alkas.lt nuotr.

Spalio 1 d. jau penktąjį kartą Medininkų pilyje vyks gyvosios istorijos renginys „Medininkų pilies gynyba“. Į šlovingą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kovų istoriją menančią pilį susirinks apie 40 dalyvių, daugiausia – karybos rekonstruktoriai. Renginį rengiaTrakų istorijos muziejus.

„Norime, kad šventės svečiai pajustų protėvių karžygišką dvasią, jų siekį ginti savo gimtąją žemę,  – sako Gintautas Terleckas, Medininkų pilies skyriaus vedėjas. – Tokios vertybės, kaip laisvė ir meilė tėvynei, nekinta. Keičiasi tik epochos ir laisvės gynimo būdai. Tikime, kad šventė prisideda prie patriotinių jausmų ugdymo“.

Renginyje numatoma daug kovų. Tradiciškai vyks riterių turnyras. Kaip dera turnyrui, bus ir apdovanojimas – geriamasis ragas. Pirmą kartą renginio istorijoje vyks lankininkų turnyras „Žvalgo mokinys“, kurį rengia lankininkų klubas „Strėlė“. Didžioji  šių metų renginio naujiena – raitų riterių pasirodymai, kuriuose jie parodys savo meistriškumą.

Karių stovykloje bus eksponuojama XIV–XV a. šarvuotė ir ginkluotė. Domėkitės, drąsiai klauskite, matuokitės, fotografuokitės. Su lankytojais bendraus karybos rekonstrukcijos klubų „Leitgiris“, „Viduramžių pasiuntiniai“, „Kovas“, „Hospitalieriai“, „Pilėnai“, „LDK Varčiai“, „Tamplieriai“, „Ginklo broliai“ ir „I-as LDK Didžiojo Etmono pėstininkų regimentas“ nariai.

Tradiciškai renginyje bus pristatyti ir amatai: siuvimas, juostų pynimas, odos ir juvelyrinių dirbinių gamyba. Renginio atmosferą paįvairins folkloro grupė „Girjaukis“. Renginio svečiai galės aplankyti muziejaus ekspoziciją atstatytame pilies bokšte.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė