Mirė filosofas Leonidas Donskis (18)

Leonidas Donskis | wikipedia.org nuotr

Leonidas Donskis 1962–2016) | wikipedia.org nuotr.

Rugsėjo 21 d., trečiadienį, ryte mirė filosofas, eseistas ir garsus kultūros ir visuomenės veikėjas buvęs Europos Parlamento narys Leonidas Donskis. Rugsėjo 21 d. ryte filosofas ruošėsi skrydžiui į Ukrainą, tačiau susmuko Vilniaus oro uoste ir mirė, kaip manoma, nuo širdies smūgio. Atvykę gydytojai jau negalėjo jo atgaivinti.

Leonidas Donskis gimė 1962 m. rugpjūčio 13 d. Klaipėdoje.  1985 m. Lietuvos konservatorijos Klaipėdos Pedagoginiame fakultete baigė lietuvių filologiją ir teatro pedagogiką. 1987 m. Vilniaus universitete (VU) baigė filosofijos studijas. 1990 m. gruodžio 11 d. VU apgynė filosofijos mokslų kandidato disertaciją. 1999 m. Helsinkio universitete apgynė disertaciją, socialinių mokslų daktaro disertaciją. Nuo 2002 m. L. Donskis dirbo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politologijos katedros profesoriumi ir Išeivijos studijų centro vyriausiuoju mokslo darbuotoju. 2003–2005 m. buvo VDU Filosofijos katedros vedėjas. 2004 m. VDU atliko habilitacijos procedūrą humanitarinių mokslų srityje. 2005 m. VDU Senatas suteikė profesoriaus pedagoginį vardą. Nuo 2005 m. dirbo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos instituto direktoriumi, o nuo 2006 m. ėjo Politologijos katedros profesoriaus pareigas. Nuo 2005 m.buvo VDU Senato narys. 2009 m. Europos Parlamento rinkimuose Lietuvoje buvo išrinktas į Europos Parlamentą Liberalų sąjūdžio (LRLS) rinkiminiame sąraše.

Užuojautą dėl L. Donskio mirties pareiškė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Lietuva neteko iškilaus humanitaro, savo akademinėje ir visuomeninėje veikloje aktyviai gynusio laisvės ir žmogaus orumo idėjas. Profesorius Leonidas Donskis buvo tvirtas europinių  vertybių ir vakarietiško mąstymo pavyzdys ne tik jaunajai kartai, bet ir visiems Lietuvos žmonėms“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Pasak Prezidentės,  Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkės pavaduotojas ir aktyvus šios bendruomenės narys Leonidas Donskis svariai prisidėjo išsaugojant šalies žydų kultūrą ir jos paveldą, skleidžiant tolerancijos, lygybės ir pagarbos žmogui idėjas.

Ministro pirmininko A. Butkevičiaus užuojautoje rašoma:

„Skaudžiai ir netikėtai netekome filosofo, eseisto, žymaus mąstytojo  Leonido Donskio. Šis žmogus skvarbiu intelektualo žvilgsniu akylai stebėjo mūsų gyvenimą ir savo įžvalgomis stengėsi jį padaryti tauresnį. Leonido Donskio išėjimas – didelė netektis visai mūsų valstybės šviesuomenei, visiems, kuriems svarbios pamatinės vertybės. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, bičiuliams, visiems pažinojusiems šią iškilią asmenybę“.

Velionis bus pašarvotas VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Atsisveikinti su Velioniu bus galima rugsėjo 23 d., penktadienį, 11-21 val. ir rugsėjo 24 d., šeštadienį, 9-13 val. Urna išnešama 13 val. Laidojimo iškilmės vyks Petrašiūnų kapinėse, Kaune.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė