Rinkimai Rusijoje nieko nepakeitė (1)

souzveche.ru nuotr.

souzveche.ru nuotr.

Rusijos centrinė rinkimų komisija skelbia, kas pateko į Dūmą po vakar vykusių rinkimų. Didelių permainų nebus – parlamente vėl vyraus Vladimiro Putino suburta „Vieningoji Rusija“, surinkusi virš 50 proc. balsų.

Likusieji – vadinamoji sisteminė opozicija, kuri lojali V. Putino valdžiai – Vladimiro Žirinovskio liberalai demokratai bei komunistai. Į parlamentą pagal balsavimą už partijų sąrašus taip pat pateks partija „Teisingoji Rusija“

Visos šios keturios partijos dirbo Valstybės Dūmoje ir ankstesnės sudėties parlamente ir šįkart buvo vienintelės, įveikusios 5 proc. balsų slenkstį. Jos pasidalys pusę mandatų parlamento žemuosiuose rūmuose, o kiti deputatai bus išrinkti vienmandatėse apygardose pagal šiemet pakeistą rinkimų tvarką.

Didžiausiuose Rusijos miestuose, Maskvoje ir Sankt Peterburge, rinkėjai buvo itin vangūs. Sostinėje balsuoti atėjo 22 proc. rinkėjų, o šiaurine sostine vadinamame Peterburge – vos 16 proc. Bendrai, pagal pirminius duomenis, prie balsadėžių atėjo mažiau nei 50 proc. Rusijos piliečių.

Mažiausiai dviejose apylinkėse dėl didelių pažeidimų rinkimų rezultatai pripažinti negaliojančiais. Dar keliose yra vykdomas tyrimas.

Kremlių griežčiausiai kritikuojančios opozicijos atstovas, oficialiai neregistruotos  Pažangos partijos lyderis Aleksejus Navalnas sako sako, kad iš jų atimta rinkimų teisė ir atimta galimybė pakeisti politinę situaciją.

Jis teigia, kad Kremliaus machinacijos kitokios – ne klastoti rinkimų rezultatus ar primesti biuletenių. Jie tiesiog neleidžia dalyvauti rinkimuose, tiems, kurie iš tikrųjų gali pakeisti padėtį. A. Navalnas šių rinkimų nelaiko rinkimais.

Judėjimas „Balsas“, užsiimantis rinkimų stebėjimu, paskelbė, kad juos pasiekė 1,5 tūkst. pranešimų apie pažeidimus.

Dauguma pranešimų susiję su biuletenių sumetimu į urnas, rinkėjų pavežimu, stebėtojų teisių pažeidimu.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė