Rusijoje vyko Dūmos rinkimai (0)

„Twitter“ nuotr.

„Twitter“ nuotr.

Rusijoje rugsėjo 18 dieną prasidėjo septintosios Dūmos rinkimai. Pirmieji prie balsadėžių patraukė Tolimųjų Rytų (regionas pačiuose Rusijos rytuose, prie Ramiojo vandenyno) gyventojai, o paskutinieji savo balsą galės atiduoti Karaliaučiaus (Kaliningrado) rinkėjai.

Rusijos centrinės rinkimų komisijos duomenimis teisę balsuoti turėjo daugiau nei 111 mln. šalies ir užsienyje gyvenančių piliečių.

Varžėsi 14 partijų. Kartu su Dūmos rinkimais vyko ir vietiniai rinkimai – 9 regionų vadovų ir vietinių parlamentų.

Pirmą kartą nuo 2003 metų rinkimai vyko maišyta tvarka: 250 Dųmos narių bus išrinkta pagal partijų sąrašus ir tiek pat vienmandatėse apylinkėse.

Jungtinės Valstijos nepripažįsta aneksuotame Krymo pusiasalyje vyksiančių Rusijos parlamento rinkimų teisėtumo, pareiškė Valstybės departamentas.

Valstybės departamento atstovas Džonas Kirbyteigia, kad pusiasalis tebėra neatsiejama Ukrainos dalis, su Krymu susijusios sankcijos prieš Rusiją, liks galioti, kol Rusija grąžins Krymo kontrolę Ukrainai

Praėjus pustrečių metų po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos jo gyventojai sekmadienį pirmąkart balsavo rinkdami Rusijos Dūmą.

Rusijos piliečiai savo balsą Dūmos rinkimuose galėjo atiduoti ir Lietuvoje. Yra keturios rinkimų apylinkės: Rusijos federacijos ambasadoje Vilniuje, taip pat – Klaipėdoje, Šiauliuose ir Visagine. Rusijos federacijos ambasadoriaus teigimu, Lietuvoje gyvena apie 16 tūkstančių Rusijos piliečių, 10 tūkstančių turi balsavimo teisę.

Kijeve trys asmenys trumpam buvo užblokavę Rusijos ambasadą, kad į šią nepatektų balso teisę turintys rinkėjai.

Pasirodė vaizdo įrašas iš įvykio prie Rusijos ambasados Kijeve. Pranešama apie 2 sulaikytus asmenis. Vėliau vyko mitingas ir vėl neišvengta incidentų. Rusijos piliečiai buvo raginami balsuoti tik Rusijos teritorijoje. Dieną prieš Rusijos ambasada Kijeve nežinomų asmenų buvo apšaudyta fejerverkais.

Savo balsus atidavė ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, bei premjeras Dmitrijus Medvedevas.

 

18 val. duomenimis Maskvoje ir Sankt Peterburge balsavo mažiau nei 30 proc. rinkėjų. Didžiausias rinkėjų aktyvumas Kemerovo, Tiemenės srytyse ir Čečenijoje – virš 70 proc. 15 val. duomenimis visoje rusijoje balsavo trečdalis rinkėjų.

Rusijos prezidentas nesureikšmino, kad aktyvumas buvo mažas. Jo žodžiais prie balsadėžių atėjo pakankamai daug rinkėjų.

V. Putino žodžiais partija „Vieningoji Rusija“ pasiekė savo tiklsą – laimėjo rinkimus. Jis pareiškė, kad jo įkurtai partija gal ir ne visada pavykdavo įgyvendinti iškeltus tikslus, bet ji stengiasi ir dirba tiek efektyviai, keik gali.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė