Sostinės Totorių gatvėje pakabinta lentelė totorių kalba (4)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus mieste Totorių gatvėje ketvirtadienį, rugsėjo 15 dieną, pakabinta dekoratyvinė lentelė totorių kalba, nepaisant vyriausybės atstovės raginimo tokias lenteles sostinėje nukabinti.

„Šiandien Totorių gatvėje švenčiame ne tik totorių bendruomenės buvimą čia, bet ir viso Vilniaus margumą, įvairovę, draugiškumą ir taikų sugyvenimą. Džiaugiuosi susitelkusia ir tradicijas puoselėjančia gausia totorių bendruomene. Šiandien mums visiems tai nėra tik lentelės atidengimas, o žymiai svarbesnis dalykas – simbolinė originali gatvės puošmena totorių kalba pažymi, kad Vilnius yra ir bus draugiškas, atviras mūsų visų miestas. Tokių draugiškumo ženklų kitomis kalbomis Vilniuje atsiras dar daugiau,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Lietuvoje gyvena apie 3,2 tūkst. totorių. Į simbolinės lentelės atidengimą Vilniuje susirinkusiai bendruomenei koncertavo totorių folkloro ansamblis „Ilsu“ (Tėvynė).

Lentelę sukūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto Dizaino katedros vedėjas doc. dr. Jonas Jakaitis ir fakulteto lektorius Mindaugas Užkuraitis su studentų komanda.

Pati pirmoji lentelė Vilniuje su islandišku užrašu šiemet atsirado Islandijos gatvėje, vėliau angliškas gatvės puošybos elementas atidengtas Vašingtono skvere, šį mėnesį atidengtos Varšuvos ir Rusų gatvių simbolinės lentelės lenkų ir rusų kalbomis. Artimiausiu metu tokių gatves puošiančių ženklų atsiras ir kitose sostinės gatvėse, kurios kadaise buvo pavadintos pagal etninę kilmę ar religiją susitelkusių bendruomenių vardais: spalio 20 d. – Žydų gatvės, spalio 3 d. – Vokiečių gatvės ir kt.

Vyriausybės atstovė Vilniaus apskrityje Vilda Vaičiūnienė reikalauja šias lenteles nukabinti, nes, pasak jos, ne lietuvių kalba užrašytos lentelės prieštarauja teisės aktams, kuriuose nurodoma, kad Lietuvoje viešieji užrašai yra valstybine kalba .

Savivaldybė nukabinti lentelių neketina. Ji aiškina, kad vyriausybės atstovei užkliuvusios lentelės yra dekoratyvinės, jos skirtos pagerbti miesto istoriją ir draugišką atmosferą.

 

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė