Teatrų renginyje bus garsenybių iš Londono (dienotvarkė, nuotraukos) (0)

Telšių Žemaitės dramos teatro režisierė Laimutė Pocevičienė kartu su kolegomis Londono Redbridžo dramos centre. Iš kairės: direktorius ir režisierius Keith Homer, Laimutė Pocevičienė, režisierius Ben Ward, režisierius ir aktorius Michael Wodwood.

Telšių Žemaitės dramos teatro režisierė Laimutė Pocevičienė kartu su kolegomis Londono Redbridžo dramos centre. Iš kairės: direktorius ir režisierius Keith Homer, Laimutė Pocevičienė, režisierius Ben Ward, režisierius ir aktorius Michael Wodwood.

Jau kitą savaitgalį Telšiuose – Lietuvos kultūros sostinėje 2016 ore sklandys teatro meno mūza. Rugsėjo 16–18 dienomis rengiamas tradicinis V tarptautinis jaunimo teatrų renginys „Teatras – tautos sparnai 2016“. Jame dalyvaus teatro trupės iš Telšių, Vilniaus ir Londono. Šventėje bus rodomi ne tik spektakliai, bet vyks ir kūrybinės dirbtuvės jaunimui, muzikiniai pasirodymai.

„Lietuvoje ir Žemaitijoje mažai kuriama spektaklių, rengiama švenčių paaugliams ir jaunimui, todėl mes savo tarptautiniu renginiu kūrybinėje erdvėje per kokybišką ir dvasingą teatro meną jau penktąjį kartą susitiksime su bendraamžiais, pasidalysime patirtimi, sužinosime, kaip ir kuo gyvena mylintis teatrą jaunimas Londone, Vilniuje ir Žemaitijos sotinėje Telšiuose. Ugdysime teatrinį žiūrovą, vyks kūrybinės dirbtuvės, diskusijos ir aptarimai. Šventės tikslas – pristatyti kokybišką teatro gaminį, sukurtą jaunimo, papasakoti, kuo gyvena jaunimas, realizuojantis save teatrinėje erdvėje, supažindinti su pasaulio klasikų ir lietuvių autorių interpretacijomis, – kalbėjo šiųmetės Lietuvos kultūros sostinės vyriausioji režisierė ir globėja Telšių Žemaitės dramos teatro studijos SAVI režisierė Laimutė Pocevičienė ir tęsė mintį. – Jau dešimt metų dalijamės kūrybinio darbo patirtimi su Londono Redbridžo, „Vital Stage“ teatrų kolektyvais ir režisieriumi, aktoriumi M. Vudvudu (Michael Woodwood), o tokie tarptautiniai projektai kaip Londonas – Telšiai – Telšiai – Londonas garsina Žemaitijos sostinę ir yra neįkainojama patirtis jauniesiems teatralams. Šiemet sulauksime minėto režisieriaus Londono „Buckle up“ teatre pastatyto Viljamo Šekspyro „Makbeto“ ir šiame spektaklyje vaidinančių garsių teatro, kino ir televizijos aktorių. Į Žemaitijos sostinę taip pat sugrįžta jaunieji aktoriai telšiškiai, išvykę studijoms ar darbui į užsienio šalis. Taip pat labai džiaugiamės sulauksiantys Vilniaus universiteto teatro trupės MINIMUM, kurio teatrinės tradicijos siekia penkis šimtmečius“.

Sveikina Teatro ambasadorė

Linkėjimus šventės rengėjams Telšių Žemaitės dramos teatro studijai SAVI, dalyviams ir žiūrovams siunčia Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 Teatro ambasadorė aktorė Nijolė Narmontaitė: „Saviausias pasaulyje miestas – Telšiai, saviausi sielai žmonės – žemaičiai, sava, kaip muzika kalba, savi ežerai, savos kalvos, kurių net septynios, savos gatvės, savas kiemas, savi įpročiai, sava bažnytėlė, savos kapinaitės, sava mokykla, savi mokytojai, savi draugai, savas teatras ir jame „SAVI“ – tokie SAVI… Savi savo nuoširdumu, savo žemaitišku užsispyrimu, savi savo drąsa, atradimais, klaidomis, energetika, gyvybe, jaunatviškumu, savo šypsenomis, sava etika, sava estetika, bet labiausiai savi savo MEILE TEATRUI. Būsiu atvira su savim – man gera būti savimi su savais – savojo miesto savoje scenoje. Kai esi savas tarp savų, kada tave priima į bendraminčių glėbį, įvyksta stebuklas ir tada lieka prasmė scenoje ir gyvenime. Įsileidau jus į širdį visam laikui – esate man SAVI ir visada būsite SAVI. Sveikinu su tradiciniu V tarptautiniu jaunimo teatrų festivaliu „Teatras – tautos sparnai 2016“. Džiaugiuosi galėdama būti jo dalimi, linkiu dalyviams sėkmės ir laukiame žiūrovų!“

Dovana – V. Šepkspyro „Makbetas“

Šiemet sukanka 400 metų nuo garsaus anglų dramaturgo Viljamo Šekspyro mirties, tad savaitgalis dedikuojamas jam. Londono (Didžioji Britanija) „Vital Steige“ teatro trupė, vadovaujama garsaus režisieriaus ir aktoriaus M. Vudvydi, bei Londono teatro „Buckle Up“ aktorių trupė (Neil Sheppeck, Sioned Jones, Amy Millins, Tim Gutterridge), vadovaujama aktoriaus A. Holingvorto (Andrew Hollingwort), padovanos Telšiams V. Šekspyro „Makbetą“.

Be to, Telšių Žemaitės dramos teatre minėta profesionalių aktorių trupė rugsėjo 16-ąją ves kūrybines dirbtuves ne tik suvažiavusiems aktoriams, bet ir jaunimui, norinčiam save realizuoti teatrinėje erdvėje. Kūrybinėse dirbtuvėse bus pristatomas V. Šekspyro „Romeo ir Džiuljetos“, „Makbeto“ scenos. Dalyviai užsiėmimuose tobulins savo anglų kalbos žinias.

„Svečiai mums atveža dovanų puikių spektaklių. Už tai jiems atsidėkodami planuojame ekskursiją po naktinius Telšius, norime, kad svečiai iš arčiau pamatytų šiųmetės Lietuvos kultūros sostinės grožį“, – kalbėjo L. Pocevičienė.

V tarptautinio jaunimo teatrų festivalio „Teatras – tautos sparnai“ metu žiūrovai kviečiami mėgautis spektaklių įvairove: tris dienas bus rodomi spektakliai telšiškiams ir miesto svečiams lietuvių bei anglų kalbomis, festivalio uždarymo ceremoniją papuoš pasaulyje garsus Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

Rugsėjo 16 d.

18 val. „Vilties etiudai iš septynių kalvų miesto“ (Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo teatro studija SAVI. Scenarijaus autorė ir režisierė Laimutė Pocevičienė).

Rugsėjo 17 d.

16 val. Drama „Penelopė“ (Vilniaus universiteto teatro dramos trupė „Minimum“. Rež. Rimantas Venckus).

19 val. Šekspyras. „Makbetas“ (Londono „Buckle up“ teatras. Rež. Michael Woodwood).

Rugsėjo 18 d.

13 val. Grigalius Knapijus „Filopatris“ (Vilniaus universiteto teatro dramos trupė „Minimum“. Rež. Rimantas Venckus).

16 val. Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

19 val. „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms“ (Telšių Žemaitės dramos teatras. Scenarijaus autorė ir režisierė Laimutė Pocevičienė).

Renginio vieta: Telšių Žemaitės dramos teatras (Respublikos g.18, Telšiai).

su-papildyta-foto-1

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė