R. Adomaitis apdovanotas garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (0)

Remigijus Adomaitis | LRKM nuotr.

Remigijus Adomaitis | LRKM nuotr.

Rugsėjo 9 d. Šiaulių 780-ojo gimtadienio šventės metu Kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovui, dirigentui ir direktoriui Remigijui Adomaičiui.

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas choro vadovui skirtas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už vaikų meninį ir kultūrinį ugdymą, Šiaulių ir Lietuvos teigiamo įvaizdžio formavimą, bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas, dirigentas ir direktorius Remigijus Adomaitis – Lietuvos pedagogas ir choro dirigentas, Šiaulių miesto garbės pilietis, daugelio įvairių Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas – chorą įkūrė 1990 metais.

Begalinė meilė vaikams ir muzikai, kasdienis kryptingas darbas, puoselėjant vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, ugdant jų muzikinį raštingumą ir skonį, Šiauliuose sukūrė unikalų berniukų ir jaunuolių lavinimo centrą. Ši mokykla išsiskiria profesionalaus ugdymo, visapusiško pasitikėjimo ir draugiško bendravimo atmosfera. Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ yra vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje. „Dagilėlis“ kiekvienais metais surengia dešimtis koncertų, choras yra pasiekęs tikrai puikių rezultatų ir didelio pripažinimo.

Lietuvos vardą „Dagilėlis“ garsina prestižinėse Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos koncertų salėse. Tai vienintelis Lietuvos kolektyvas, kuris koncertavo Sankt Peterburgo valstybiniame Ermitaže (Rusija), Berlyno valstybinėje operoje „Unter den Linden“ (Vokietija), Filadelfijos meno atlikėjų „Kimmel“ centre (Jungtinės Amerikos Valstijos), žymiojoje Maria Laach abatijos bažnyčioje (Vokietija), prestižinėje Pekino didžiojoje liaudies salėje (Kinija).

Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ pelnė puikius klausytojų ir muzikos kritikų atsiliepimus po koncertų Vašingtono šv. Mato katedroje (Jungtinės Amerikos Valstijos), Sankt Peterburgo M. Glinkos valstybinėje Kapeloje ir Kaliningrado Katedroje (Rusija), Kornvalio grafystės Truro Katedroje (Jungtinė Karalystė), Baltarusijos valstybinėje (Baltarusija) ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Kaliningrado filharmonijoje (Rusija).

Kolektyvas nuolat rengia naujas programas, koncertuoja su įvairiais meno kolektyvais ir atlikėjais, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, pelnė aukščiausius įvertinimus įvairiuose tarptautiniuose chorų konkursuose.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė