Telšių Žemaitės dramos teatras kviečia į spektaklį „Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“ (0)

Akimirka iš spektaklio C:\Users\g.brazauskaite\Pictures\„Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“

Akimirka iš spektaklio C:\Users\g.brazauskaite\Pictures\„Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“

Rugsėjo 18 d. 19 val. atvykti į Telšių Žemaitės dramos teatrą dar kartą kviečia žemaitiškas ir unikalus spektaklis, kuris Liepojos tarptautiniame renginyje „Te un niekur citur“ tarptautinės ekspertų komisijos buvo pripažintas kaip geriausias renginio spektaklis. X Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ įvertintas statulėle ir apdovanotas kaip ryškiausias spektaklis, taip pat apdovanotas už geriausią šio spektaklio režisūrą.

„Spektaklis „Muotinuoms, babūniems, ciuociems ir mergelkuoms“ – tai moters likimas, moters gyvenimas, kaip kaleidoskopas, grąžinantis į pačią vaikystę, pereinantis per visus gyvenimo etapus. Tai moters istorija, per kurią noriu perteikti savąją patirtį. Man šis projektas – tai grįžimas visom prasmėm į Telšius, labai mylimą miestą, į savo kalbą, savo šaknis. Čia kalbu tik žemaitiškai. Čia jaučiu, kad miesto gyvieji ir mirusieji vienas kitą labai saugo. Šis spektaklis – apie mūsų praeitį, dabartį ir – esu įsitikinusi – apie mūsų ateitį“, – jausmingai kalbėjo aktorė Nijolė Narmontaitė, kuriai žemaičių tarmė labai graži…

Spalvingame Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklyje „Muotinuoms, babūniems, ciuociems  ir mergelkuoms“, skirtame teatro bei tarmių metams, atgyja tai, kas užmiršta , bet labai artima… Per literatūrą ir muziką atveriami gimtosios – žemaitiškos – tarmės langai, kad pasigirstų ryškūs , kupini šilumos ir meilės balsai, mūsų brangiųjų motinų, tėvų , senelių, prosenelių, tetų ir dėdžių , iškeliavusių Anapilin, bet išlikusių žodyje, dainoje, šokyje. Primenami sunkiausi ir tragiškiausi tautos išgyvenimo epizodai tremtyje bei sovietmetyje. Juos pakeičia šviesūs išlikimo, gyvenimo džiaugsmo, grožio, meilės siekimo momentai. Spektaklyje skamba  liaudies dainos, Andriaus Kulikausko muzika, tautosakos perliukai, Viktorijos Daujotytės, Irenos Daubarienės, Romualdo Granausko, Algimanto Mikutos, Rūtos Šepetys, Juditos Vaičiūnaitės tekstai, istorinių dokumentų fragmentai. Juos profesionalia aktorine kalba, muzika, atlikimo meistriškumu į spektaklio drobę suaudžia sumanytojai ir atlikėjai: kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė, muzikantas, kompozitorius ir dainininkas Andrius Kulikauskas, Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos SAVI aktoriai ir spektaklio režisierė Laimutė Pocevičienė, scenografė Giedrė Žeimytė koncertmeisterė Valdereza Laurinavičienė, choreografė Ina Levickienė.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė