Moksleiviai iš Donecko srities pažintį su Europa pradės Lietuvoje (0)

LVJC nuotr.

LVJC nuotr.

Rugsėjo 12 d. (pirmadienį) į Lietuvą atvyksta moksleivių grupė iš Donecko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų.

7.50 val. ryto į Vilniaus autobusų stotį autobusu atvyks dvidešimt vienas 14–17 m. amžiaus moksleivis ir du lydintys asmenys. Visi jie gyvena karo paveiktose zonose – Mariupolyje, Bachmute ar yra persikėlę iš užgrobtų teritorijų.

Jaunieji ukrainiečiai mūsų šalyje dalyvaus savaitės trukmės mokymuose apie europines vertybes – įsitrauks į įvairias veiklas su bendraamžiais iš Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijų, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro bei Lietuvos moksleivių sąjungos; praktiniuose užsiėmimuose tobulins lyderystės įgūdžius bei planuos iniciatyvas, kurias norėtų įgyvendinti savo šalyje.

Programos metu planuojamos ekskursijos LR Seime, LR Prezidentūroje, susitikimai su LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi, LR Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, Ukrainos ambasadoriumi Volodymyru Jacenkivskiu bei Švedijos Ambasadore Cecilia Ruthström-Ruin.

Daugelio svečių pageidavimu vizito metu organizuojama nemažai veiklų su bendraamžiais.

„Rašydami, apie tai, ką labiausiai norėtų nuveikti Lietuvoje, dalis moksleivių minėjo norą susirasti draugų Lietuvoje bei kartu su jais taikiai, ramiai, saugiai nugyvent nors vieną dieną, – pasakoja LVJC atstovė Jolanta Markevičienė, šios viešnagės organizatorė. – Pasistengėme šį jų norą išpildyti. Žemynos ir Biržiškos gimnazijose svečiams bus surengtos bendros interaktyvios pamokos bei teatro užsiėmimai, taip pat vieną viešnagės dieną jie praleis vilniečių, auginančių panašaus amžiaus vaikus, šeimose“.

Ši į Lietuva atvykstančių jaunuolių iš neramių Rytų Ukrainos regionų grupė – antroji iš penkių planuojamų. Pirmoji grupė Vilniuje lankėsi birželį, dar viena moksleivių ir dvi pedagogų grupės iš Donecko ir Luhansko sričių Lietuvoje lankysis 2016 m. rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Šie moksleiviai – Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“ dalyviai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė