Siūloma skirti valstybinę pensiją K. Smoriginui (0)

K.Smoriginas_bardai.lt

Kostas Smoriginas | bardai.lt nuotr.

Nuo 2016 m. spalio 1 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūlo skirti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją aktoriui ir režisieriui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojui Kostui Smoriginui.

Valstybinių pensijų įstatyme nustatyta, kad teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją turi asmenys, kuriems skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Pirmojo laipsnio valstybinė pensija šiuo metu siekia 232 eurus. Pensija mokama, jei gavėjas neturi draudžiamųjų pajamų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės vadovaujamos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo komisijos sprendimu nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. taip pat paskirta 40 antrojo laipsnio valstybinių pensijų motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 5 ir daugiau vaikų, ir išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms. Dar dvi antrojo laipsnio valstybinės pensijos skirtos laisvės kovų dalyviams, viena – Lietuvos garbės donorei (moteriai, neatlygintinai davusiai kraujo 40 kartų ir daugiau).

Kostas Smoriginas yra teatro ir kino aktorius, režisierius, muzikantas.

1975–1999 m. ir nuo 2004 m. Jaunimo teatro aktorius ir režisierius. Dalyvavo lietuviško miuziklo „Meilė ir mirtis Veronoje“ pastatymuose, Jaunimo teatre pastatė spektaklius „Normanų pergalės“ ir „Gyvenimas drauge“.

Dar studijų metais pradėjo kurti dainas pagal lietuvių poetų žodžius, tapo vienu iš naujo aktorinės dainos žanro (dainuojamosios poezijos) kūrėjų. 1995–1998 m. kartu su aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio“, koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, išleido keletą albumų („Mūsų kaime“, „Tikras garsas“, „Vėl kartu“). Nuo 2000 m. ėmė rengti solinius koncertus, išleido dvi kompaktines plokšteles – „Pilietis“ ir „Ponai ir Ponios“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Menas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė