Šiauliuose įamžinta istorijos atmintis – įkurta Signatarų alėja (0)

Šiaulių sav. nuotr.

Šiaulių sav. nuotr.

Švenčiant 780-ąjį Šiaulių gimtadienį,  istorinė miesto atmintis įprasminta Signatarų alėja, atidaryta Lieporių parke. Taip pagerbti žmonės, vedę visą Lietuvą laisvės keliu. Signatarų alėja primins mieste gimusių ar išrinktų 1918 ir 1990 metų Nepriklausomybės aktų signatarų vardus ir pavardes dabarties bei ateities kartoms.

Į Signatarų alėjos atidarymą susirinko miesto vadovai, Kultūros ministras Šarūnas Birutis, Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai garbės piliečiai, svečiai, miesto gyventojai. Juos sveikino miesto meras A. Visockas, jo pavaduotojas S. Tumėnas.

„Šis renginys rodo, kad Šiauliams rūpi istorija. Signataras S. Kairys rašė jaunimui, kad ir kur būtų, reikia dirbti ir kurti Lietuvai. Kai šiandien iš mūsų šalies išvažiuoja tiek daug jaunų žmonių, kviečiu įsiklausyti į signataro kvietimą“, – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo mero pavaduotojas Stasys Tumėnas.

Vicemeras patikino, jog šiandien šiame parke pradėti sodinti ąžuoliukai – tik darbų pradžia. Ši tradicija bus tęsiama pasitinkant nepriklausomos Lietuvos 100-metį.

Kultūros ministras Š, Birutis didžiavosi, kad yra baigęs J. Janonio mokyklą, kurioje mokėsi ir visi keturi 1918 m. Nepriklausomybės akto signatarai.

„Šiauliai rodo gerą pavyzdį visai Lietuvai ir žengia priekyje“, – sakė ministras.

Atidarymo metu kalbėjęs 1990 m. Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Donatas Morkūnas uždavė šiauliečiams užduotį – padaryti tokią Lietuvą, kokios norime, tik pirma turime išsiaiškinti, kokios norime.

Šiaulių sav. nuotr.

Šiaulių sav. nuotr.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Aktą pasirašė keturi šiauliečiai, Juliaus Janonio gimnazijos auklėtiniai: Mykolas Biržiška, Jonas Vileišis, Steponas Kairys ir Alfonsas Petrulis. Trys iš jų rengė Nepriklausomybės Akto tekstą.

1990 metų Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą pasirašė šeši į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą Šiauliuose išrinkti signatarai: Kęstutis Lapinskas, Virgilijus Kačinskas, Donatas Morkūnas, Romualdas Ozolas, Algimantas Sėjūnas ir Mindaugas Stakvilevičius.

Atidarius Signatarų alėją, ąžuoliukus sodino Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai, o šviesios atminties kraštiečiui Romualdui Ozolui skirtą ąžuoliuką pasodino jo mokinys prof. A.Gumuliauskas ir R.Gorys, Bazilionų mokyklos direktorius, R.Ozolo lituanistikos centro Bazilionuose steigimo koordinatorius. Anapilin iškeliavusį signatarą primins ir užrašas su jo žinoma citata: „Tik viskam ryždamasis, gali tikėtis būti.“

Prie šiauliečių signatarų atminties įprasminimo prisidėjo ir miesto mokyklos: „Saulėtekio“, Lieporių gimnazijos, Gegužių ir „Rasos“ progimnazijos bei Šiaurės Lietuvos kolegija. Atidarymo metu koncertavo „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“, Lieporių gimnazijos tautinių šokių kolektyvas, renginį vedė Gegužių progimnazijos direktorė S.Baranauskienė ir skautų vadovas, istorijos mokytojas S.Staponkus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė